Zafer İnşaat Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yağcı, “Türkiye’deki yatırımlarımızın yanı sıra uluslararası yatırımlara da devam ediyoruz. Yeni yatırımımız Concorde Tower Lefkoşa yaklaşık 80 milyon dolarlık bir yatırım. Bununla birlikte Kıbrıs’taki toplam yatırımımız 250 milyon dolara ulaşacak.” dedi.

Zafer İnşaat Yatırım Holding bünyesinde hizmet veren Concorde Hotels&Resorts, Kıbrıs’taki ikinci yatırımını Lefkoşa’ya yaptı.

Kıbrıs’ta basın mensupları ile bir araya gelen holding yönetim kurulu başkanı Yağcı, holdingin Türkiye ve uluslararası yatırımları hakkında bilgi verdi.

Yağcı, Türkiye’deki yatırımlarının yanı sıra uluslararası yatırımlara da devam ettiklerini belirterek, yeni yatırımları Concorde Tower Lefkoşa’nın yaklaşık 80 milyon dolar olduğunu, bununla birlikte Kıbrıs’taki yatırımlarının toplamda 250 milyon dolara ulaşacağını aktardı.

“Kıbrıs’taki yeni otel yaz sezonunda misafirlerini ağırlayacak”

Yeni yaptıkları otelin 2020 yaz sezonunda misafirlerini ağırlamaya başlayacaklarını bildiren Yağcı, şirketin faaliyetlerine ilişkin şunları söyledi:

“Uluslararası faaliyetlerimizden elde ettiğimiz geliri turizm alanında yaptığımız yatırımlarla Türkiye ve Kıbrıs’ta değerlendiriyoruz. Lefkoşa’da şehir otelciliği henüz istenen seviyede değil. Etkinlik yapılacak, konferans düzenlenecek ve basın toplantısı yapılacak bir otel yok. Türkiye’den gelen bürokrasinin burada toplanıp, etkinlik yapabileceği bir kongre alanı yok. Bu eksik alanı tamamlamak için böyle bir yatırım gerçekleştirdik. Antalya’da 2005’ten bu yana turizm sektöründe hizmet veriyoruz. Bodrum’da kısmi olarak tamamlanmış bir yatırımımız mevcut, Kıbrıs’taki otelimizi de 2021 ya da 2022 yılında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.”

Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yağcı, geçen sene zor dönemler yaşandığını belirtti.

Yağcı, “Ekonomi ile ilgili göstergeler şu an hayatın devam ettiğini gösteriyor. Ekonominin iyi gitmesi yatırım iştahını otomatik olarak olumlu yönde tetikleyen bir durum. Geçen sene iyiye giden en önemli şey, iyiye giden göstergelerini turizmdeki yatırım iştahını beslemesi. Geçen sene Türkiye’de sektörden çıkmayı düşünen şirketler, zor durumda kalıp tesislerin el değişmesi söz konusu olan bir ortam varken, bu sene bu durum ortadan kalktı.” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs

 “Türkiye’nin turizmde gidecek çok daha büyük potansiyeli var”

Türkiye’nin ve Kıbrıs’ın turizm potansiyellerini değerlendiren Yağcı, “İki ülkede de turizm, büyümeye çok açık bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye turizmde, özellikle son bir kaç senede büyük büyüme trendleri gösterse de daha gidecek çok daha büyük potansiyeli var. Türkiye’de verilen hizmetin kalitesi ile dünyada rekabet edebilecek kimse yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Yağcı, Türkiye’nin turizm alanında çok güçlü bir altyapısı bulunduğuna işaret ederek, turizm alanında gidilecek noktada herhangi bir sınır olmadığını söyledi.

Kıbrıs’ta da son birkaç yıldır turizm paradigmasının değiştiğine dikkati çekerek, “Kıbrıs denildiğinde eskiden akla sadece casino gelirdi. Burada biz bu işi, gerçek anlamda otelcilik ve resort anlayışına çevirdik. Bütün kurgumuzu ve planlamamızı buna göre yaptık. Müşteri profilimize baktığımızda ise yüzde 45-50 arası Türk ve Kıbrıslı olup , geri kalanı yabancı.” ifadelerini kullandı.

“Enerjide yatırım iştahımız devam ediyor”

Şirket olarak yenilenebilir enerji yatırımında iştahlarının artarak devam ettiğini belirten Yağcı, ilerleyen dönemde Kıbrıs’taki  yatırımlarında tüketilen enerjinin bir kısmını kendilerinin üretip karşılayacağını söyledi.

Enerji maliyetlerinin kentte Türkiye’ye göre çok yüksek olduğunun altını çizen Yağcı, “Antalya’da 1 yıldaki enerji maliyetimize, burada 1,5 ayda ulaşıyoruz. Türkiye ve yavru vatanda 2 bin 500’e yakın istihdam yaratıyoruz. Aynı zamanda burada kendi enerjimizin büyük bir bölümünü karşılamak üzere yenilenebilir enerji yatırımı planlıyoruz.” dedi.

Yeni yatırımda ana omurga ‘Her şey dahil’ üzerine olmayacak

3 bin metrekare kapalı alana sahip olan tesiste 125 oda ve 250 yatak kapasitesine sahip olacaklarını belirten Yağcı, Concorde Tower Lefkoşa’nın ana omurgası “Her şey dahil” sistemi üzerine değil lüks ve butik hizmet anlayışı ile 2020 yılı Haziran ayında hizmette olacaklarını belirtti.

Kıbrıs Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs turizmine 80 milyon dolarlık yatırım

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds