8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde, seyahat alternatifleri ile yolculuğa çıkan kadın bireylerin seyahat tercihlerini öğrenmek ister misiniz?

Günümüzde kadınlar, artık seyahat planlarına ağırlıklı olarak tek başlarına karar vererek programlarını yapıyor. Kadınlar, uçak biletlerini genellikle 15 gün öncesinden alırken, otobüs biletleri de 3 gün öncesinde satın alınmış olur. Bununla birlikte bilet satın alan kadın bireylerin yüzde 60’ı, yalnız başlarına seyahat ediyor.

Erken saatlerde yola çıkılıyor

Ağırlıklı olarak akşam seyahatlerini tercih eden kadın bireyler, otobüslerde 00.00 ve sonrasındaki seferler için kendilerine yer ayırıyor. Uçak yolculuklarında ise ağırlıklı olarak tercih edilen saatler 06.00 ve sonrası oluyor. Bu kararlar neticesinde, kadın yolcular seyahat edecekleri bölgeye erken saatte vararak gün içerisinde daha uzun süreli vakit kazanmış oluyor. Şehir içi ulaşım da, buna bağlı olarak fazlasıyla alternatifli bir şekilde karşılarına çıkıyor.

Tek başına seyahat, en çok tercih edilen yöntem

Bilet satın alan kadınların yüzde 60’ı, seyahatlerini yalnız başlarına gerçekleştiriyor. Yüzde 20’lik kesim, çocukları ile, diğer yüzde 20’lik kesim ise eşiyle veya arkadaşlarıyla yolculuk yapıyor.

Yurtdışı seyahatlerde zirvede Düsseldorf bulunuyor

Yurt içinde İzmir, İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya en çok tercih edilen rotalar olurken, yurt dışında Düsseldorf, Frankfurt, Taşkent, Bakü ve Amsterdam kadınların en çok tercih ettiği destinasyonlar olarak dikkat çekiyor.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın bireylerin seyahat tercihleri

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds