Avrupa’da en çok vakanın yaşandığı İtalya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının  10’a yükseldiği bildirildi.

İtalya Sivil Savunma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ülkede geçen haftadan bu yana hızla yayılan Kovid-19 salgınından etkilenenlere ilişkin son bilgileri kamuoyu ile  paylaştı.

Salgının en çok etkilediği ülkenin kuzeyindeki Lombardiya Bölgesi’nde 3 yeni ölümün daha kayıtlara geçtiği bilgisini verilen açıklamada, Kovid-19’un ülkede şu ana kadar toplam 8 bölge ve bir özerk eyalette 322 kişiye bulaştığının tespit edildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, en çok vakanın 240 hastayla Lombardiya Bölgesi’nde olduğu belirtilerek ülkede 114 hastadan 35’inin yoğun bakımda tedavilerinin sürdüğü de aktarıldı.

162 hastanın evlerde izole edildiğinin aktarıldığı açıklamada, şu ana kadar bir kişinin virüsten kurtularak tamamen iyileştiği ifade edildi.

Ülkede son olarak 3 kişinin ölüm haberinin açıklanması ile  koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 10’ya yükseldi.

Yunanistan’da Kovid-19 korkusu nedeniyle maske sıkıntısı yaşanıyor

İtalya’dan doğrudan gemi seferlerinin yapıldığı Yunanistan’ın Patra kentinde yer alan eczanelerde koruyucu maske sıkıntısı yaşandığı bildirildi.

Yunan medyasında yer alan haberlere göre, İtalya’da, virüs vakalarının artış göstermesi ve toplamda 10 ölümlü vakanın duyulmasından sonra Patra’daki vatandaşların büyük bir panik yaşamasına yol açtı.

Vatandaşların maske alabilmek için eczanelere akın ettikleri aktarılan haberlerde, Patra’daki eczanelerde tüm maskelerin tükendiği ve vatandaşların koruyucu maske bulmakta zorlandıkları belirtildi.

Atina Eczacılar Birliği Başkanı Konstantinos Lurantos, ΑΑ muhabirine yaptığı açıklamada, maske sıkıntısının sadece Patra kenti ile sınırlı olmadığını, başkent Atina da dahil olmak üzere Yunanistan’ın diğer şehirlerinde de maske sıkıntısının söz konusu olduğunu belirtti.

Lurantos, “İtalya’daki vakaların artması Yunanistan’da korkuya neden oldu. İnsanlar maske bulabilmek için eczanelere adeta akın ediyor. Şu an sadece Patra’da değil, Yunanistan’ın diğer şehirlerindeki eczanelerde de maske sıkıntısı yaşanıyor.” dedi.

Fransa’da iki yeni vaka

Fransa Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Jerome Salomon, düzenlediği basın toplantısında, ülkede 2 kişide daha koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini belirtti.

Hastalardan birinin 13 Şubat tarihinde  Çin’den geldiğini ve Paris’te bir hastanede tedavi altına alındığını söyleyen Salomon, diğer vakadaki hastanın ise virüsün son haftalarda etkili olduğu İtalya’nın Lombardiya Bölgesi’ne seyahat ettiğini ve Fransa’nın Auvergne-Rhones-Alpes bölgesinde hastanede karantina altında tutulduğunu açıkladı.

Diğer yandan İtalya’nın başkenti Roma’ya bir ziyaret gerçekleştiren Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, İtalya ile sınırları kapatmayı düşünmediklerini  ve düzenlenmesi planlanan büyük etkinlikleri iptal etmeyeceklerini belirtti.

Fransa’da daha önce 12 kişi koronavirüse yakalanmış, bu kişilerin 11’i iyileşmiş, biri ise hayatını kaybetmişti.

İtalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İtalya'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 10'a yükseldi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds