İsrail, pasaport sahibi vatandaşlarının Suudi Arabistan’a gitmesine izin verdi. İsrail pasaportlu vatandaşlar, kutsal mekanları ziyaret etmek ve ticaret yapabilmek amacıyla Arabistan’a gidebilecek.

İsrail basınında yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Arye Dery, ülke tarihinde bir ilk olan İsrail vatandaşlarının Suudi Arabistan’ı ziyaret etmelerini sağlayacak direktife imza attı. Atılan imza ile beraber Tel Aviv yönetimi, İsrail vatandaşı olan 2 milyona yakın Filistinlinin pasaportları ile hac ve umre ziyaretleri amacıyla Arabistan’a gidişine de onay vermiş oldu.

Suudi Arabistan’a ticaret ziyaretleri için de izin çıktı

Ticaret amacıyla da Arabistan’a gidebilecek olan İsrail vatandaşları, bu ziyaretleri en fazla 9 gün olmak kaydıyla gerçekleştirebilecek. İsrail vatandaşları, vize işlemlerini tamamlamaları durumunda kendi ülkelerinin pasaportuyla Arabistan’ı da ziyaret edebilecek. Verilen izinlerdeki tek şart, Arabistan yolculuğu yapacak olan İsrail vatandaşlarının Suudi bir yetkili tarafından davet edilmesi olarak belirlendi.

Tel Aviv yönetimi ile herhangi bir diplomatik ilişkisi bulunmayan Suudi yönetiminin, İsrail vatandaşı olan Filistinlilere hac ve umre amacıyla ülkeyi ziyaret etmelerine izin verip vermeyeceği ise büyük bir merak konusu.

Suudi Arabistan Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsrail'den vatandaşlarına Suudi Arabistan izni

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds