İsrail, dünyanın dört bir yanında yayılmaya devam eden yeni tip koronavirüs endişesiyle yurt dışına çıkmayı planlayan vatandaşlarına uyarılarda bulundu. İsrail Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların zorunluluk durumunda olmadıkça ülke dışına çıkmamaları, uluslararası seminer ve konferanslara katılmamaları tavsiye edildi.

Yazılı açıklamada ayrıca İtalya’dan ülkeye dönüş yapan vatandaşların 14 gün boyunca kendi evlerinden dışarı çıkmamaları ve kendilerini karantinaya almaları yönünde de bir uyarı yapıldı.

İsrail, daha önce virüs salgını nedeniyle Çin, Japonya, Tayland, Singapur ve Güney Kore’den gelen yabancı uyruklu vatandaşların ülkeye girişini yasaklayan bir karar almıştı. Japonya’da 4 Şubat’ta koronavirüs nedeniyle karantina altına alınan gemideki 15 İsrailli’nin 4’ünde, virüse rastlanmıştı. Virüse rastlanan vatandaşlar Tokyo’da tedavi altına alınmış, kalan 11 vatandaş ise 21 Şubat’ta İsrail’e getirilmişti.

İsrail’in En Uygun Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsrail, vatandaşlarına koronavirüs nedeniyle seyahat uyarısı yaptı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds