İngiltere, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve ölümlere neden olan yeni tip koronavirüs nedeniyle vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yeni tip virüsün insandan insana geçebildiğine dair bazı tıbbi bilgiler verilirken, zorunlu seyahat ve yolculuklar dışında şehre gidilmemesi tavsiyesinde bulunuldu.

Çin’e seyahat eden İngiliz vatandaşların da dikkatli olmalarının altı çizilirken, internet sayfasında yayınlanan seyahat uyarılarının dikkate alınması belirtildi.

Vuhan’da 17 kişi hayatını kaybetti

Şiddetli akut solunum yolu sendromuyla yüzde 80’e yakın bir benzerlik taşıyan koronavirüs, Çin’de tespit edilmişti. Çinli yetkililer, virüsün Aralık ayında ortaya çıktığını tespit etti. Bugüne kadar virüsün bulaştığı kişi sayısı 444, virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 17 olarak açıklandı.

Seyahat eden yolcular nedeniyle ülke sınırlarını da aşmaya başlayan virüs, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Çin dışında seyahat eden yolcular nedeniyle Güney Kore, Japonya, Avustralya, ABD, Tayland, Tayvan ve Hong Kong gibi ülkelerde de benzer şikayetlerden dolayı tedavi altına alınmıştı.

İngiltere Otelleri

 Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngiltere'den Vuhan kentine seyahat uyarısı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds