Hollanda da Türkiye’yi turuncu listeye alan ülkelerden biri olmasına rağmen, Hollandalı turistler Türkiye’den vazgeçmeye niyetli değil gibi gözüküyor.

Türkiye, koronavirüs pandemisi sonrasında birçok AB ülkesinde turuncu listeye, yani gidilmemesi önerilen ülkeler arasına dahil edilmişti.

BBC’ye bağlı NOS kaynaklı haberde, Türkiye’ye Hollanda’dan gelen turistler, ülke içerisinde kendini fazlasıyla güvende hissediyor.

Hollandalı Turistler Türkiye’yi Güvenilir Buluyor

Turist

Turuncu listede bulunan ülkelere AB ülkelerinden yapılan seyahatlerde sigorta şirketleri tarafından kapsam dışında bırakılması korkuya yol açmasına rağmen, Türkiye’nin koronavirüs sigortası iç rahatlatacak cinsten değerlendiriliyor. Turistlerin endişeleri, koronavirüs sigortası nedeniyle yok olmuş gibi gözüküyor.

Koronavirüs Alman Turizmini Vurdu

Hollandalı turistlerin hükümetin yapmış olduğu uyarılara rağmen Türkiye’ye tatil için gelmekten vazgeçmemesi, önemli bir adım olarak gösteriliyor.

Koronavirüsün turizm sektöründe bir rekabet aracı haline geldiği bilinirken, Türkiye turuncu listede olmasına rağmen sürekli olarak farklı ülkelerden ziyaretçiler çekmeye devam ediyor. Birçok ülkeye göre vaka sayılarının düşüş göstermesi, Türkiye’yi her şeye rağmen güvenilir ülkeler arasında gösteriyor.

Antalya En Uygun Oteller


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollandalı Turistler Türkiye'den Vazgeçmiyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds