Güney Afrika Turizm Otoritesi Ortadoğu, Türkiye, Güneydoğu Asya ve Hindistan Bölge Müdürü Nkani, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nde (TÜRSAB) düzenlenen “Güney Afrika Tanıtım Sunumu” sonrasında TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri Nalan Yeşilyurt ve Osman Tolga Gencer ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak iki ülke arsındaki turizm işbirliği hakkında bilgilendirme yaptı.

Nkani, Türkiye ile Afrika arasındaki turizm ilişkilerinin daha da gelişmesi gerektiğine vurgu yaparak Güney Afrika’nın İngilizce öğrenmek isteyen Türkler için uygun bir yer olduğunu söyledi.

Afrika’nın turizm sektörü açısından mevcut  potansiyeline dikkati çeken Nkani, ülkenin turistik açıdan safariden mutfak kültürüne kadar her türlü zevke hitap ettiğini söyledi.

Türk turistlerin Afrika’ya gerçekleştirdiği  ziyaretlerindeki yüksek maliyetlerle ilgili endişelerini anladıkların belirten Nkani, “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile gerçekleştirdiğimiz toplantı sonrasında bu konuyu da  değerlendirdik. Türk Hava Yolları (THY) ile de uçuş fiyatlarını konuşmak için görüşmeyi düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıl 75 bin Güney Afrika vatandaşı  Türkiye’yi ziyaret ederken yalnızca 15 bin Türk vatandaşı  bölgeyi ziyaret etti. Türk lirası bizim paramızdan daha değerli olmasına rağmen Afrikalılar Türkiye’yi daha fazla ziyaret ediyor. Biz de Türk turistlerin Afrika’yı daha fazla ziyaret etmesi için neler yapması gerektiğini bir kez daha konuşmalıyız.” diye konuştu.

Güney Afrika

2020’de 15 bin olan Türk turist hedeflerini yapacakları çalışmalarla 20 bine çıkarmak istediklerini söyleyen Nkani, “THY ile yaptığımız görüşmelerin olumlu sonuç vermesi halinde bu hem TÜRSAB üyeleri hem Afrika hem de THY için iyi bir kazan kazan sistemi olacak.” dedi.

“Güney Afrika’da acente sayısı artmalı”

Türk turistlerin Güney Afrika’yı genel olarak ülkenin en yoğun dönemlerinde ziyaret etmesinden kaynaklı sorunlar bulunduğunu belirten Nkani, “Bu yoğun zamanlarda Güney Afrika’yı ziyaret ettiğiniz zaman Güney Afrika rantı ile değil pound ve dolar ile rekabet etmek zorunda kalıyorsunuz. Türk turistlerin bu sebeple yüksek fiyatlarla karşılaşması da kaçınılmaz oluyor. Türk acentelerin anlaşması olan otel sayısının şu anda az ve yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Bu sayının mutlak surette artırılması gerekiyor. İki ülke arasındaki anlaşmayı sağlayan kurumların tekelleşmesi de sorun olarak karşımıza çıkıyor turizmde. Bu alanda rekabet ortamını sağlayarak tekelleşmeyi kırmak için çabalıyoruz. ” şeklinde konuştu.

Hindistan ve Rusya gibi ülkelerden dil eğitimi için çok fazla öğrencinin bölgeye geldiğine dikkati çeken Nkani, “Burası eğitim almak oldukça uygun. Dil ve eğitim turizmi şu anda çok büyük bir pazar. İstanbul’da yaptığım gezide İngilizce eğitim veren çok fazla kurum gördüm. Ben bu sebeple, Afrika Cumhuryeti’nin  İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrenciler için her yönden uygun bir yer olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Güney Afrika Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güney Afrika ülkeleri İstanbul'da tanıtıldı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds