Görele Kaymakamlığınca hayata geçirilmesi planlanan Haç Dağı Rekreasyon Projesi’nin animasyon çalışmaları tamamlandı.

İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel birikimini turizme kazandırma çabalarının devam ettiğini söyledi.

Haç Dağı’nın Görele’nin enteresan doğal güzelliklerinden biri olduğunu belirten Ermiş, “Haç Dağı denize en yakın yükseltiye sahip bir yer. Bir anda kendinizi sıfırdan başlayarak 800 rakımda bulabiliyorsunuz ve etrafı panoramik olarak izleme imkanı da var.” dedi.

“Görele’de tarihi kalıntılar projelendirilecek”

Ermiş, Haç Dağı’nda Evliya Tepesi adında bir tepe de yer aldığına işaret ederek, “Tarihi kalıntılar da orada mevcut diyebilirim. Bu güzelliği herkesin yaşaması için orayı projelendirmeyi düşündük. Oraya restoran ve kafe, kameriyelerden oluşan rekreasyon piknik alanı oluşturmayı düşünüyoruz. Haç Dağı’na doğru da doğal yapıyı bozmadan seyir terası alanı kurguluyoruz.” diye konuştu.

Dağdan Görele başta olmak üzere Eynesil ve Çanakçı ilçelerini görme imkanı olduğuna dikkati çeken Ermiş, Görele’de turizmi geliştirmek, doğal, tarihi, kültürel değerlerini daha çok ortaya çıkarmayı amaçladıklarını, bunu da en kısa zamanda başaracaklarına inandığını dile getirdi.

Ermiş, bir yerin turizm açısından gelişmesinin diğer yerlere de katkısı olduğuna vurgu yaparak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sis Dağı’nın kayak merkezi olması oradaki turizm algısını Haç Dağı’na taşımak anlamına gelmektedir. Haç Dağı’nda yapılan projenin hayata geçmesi, Sis Dağı’nda kayak merkezi projesinin hayata geçmesi, Sağlık Köyü projesi, bölgede belediye çalışmaları, Dokuz Göz’ün mesire alanı olması, Paşaca Şelalesi’nin tabiat parkı olması. Bu doğal güzellikleri ne kadar ortaya çıkarıp tanıtabilirsek burası o kadar cazibe merkezi olacak. Daha çok tanınacak, daha çok misafir ve daha çok ziyaretçi gelecek, ilçede ticaret daha çok gelişecek.”

Kaynak: AA

Kayseri Gastronomi Turizminde Hareketleniyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görele'de Haç Dağı Rekreasyon Projesi'nin Animasyon Çalışmaları Tamamlandı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds