Turizm sektöründe erken rezervasyon fırsatlarında yaşanan hareketlilik, yoğun geçecek yaz dönemi öncesi yeni rekorların müjdesini veriyor.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, yaptığı açıklamada 2020 yılına turizm sektörü olarak son derece hızlı girdiklerini söyledi.

Sömestr tatili kapsamında özellikle termal otellere ve kültür turlarına yönelik bir ilginin olduğunu aktaran Gencer, kayak merkezlerinde de şu anda yoğun bir doluluğun olduğunun altını çizdi. Gencer, yaz sezonuna ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Erken rezervasyon ile tatil yapanlar artıyor

“Kampanyaları, Kasım ayının sonlarında başladı. Bu bağlamda kampanyaların yaşandığı üçüncü dönemdeyiz. İndirimler hala devam ediyor, oldukça yoğun bir talep görüyoruz. Geçtiğimiz yıl yapılan tatillerin yüzde 40’ı, erken rezervasyon ayrıcalığıyla gerçekleşmişti. Bu sezon da geçen seneki veriler yakalanacak gibi gözüküyor. En büyük amacımız, yerli turistlerin de uygun fiyata tatil yapabilmesini sağlamak oluyor” diyen Gencer, yaz sezonunun yine çok yoğun geçeceğini öngördü.

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu ise, kampanyalarda yüzde 50 indirim ve bunun yanı sıra 9 taksit gibi imkanlar sunulduğunu belirtti. Polatoğlu, yaptığı açıklamada “Yılbaşına kadar toplamda 2 milyona yakın kişi erken rezervasyon imkanlarından yararlandı. Eldeki stokların yüzde 65’ini yılbaşına kadar çıkarmayı başardık. Bu yüzdeye, yurt içi, yurt dışı ve kültür turları da dahil” diye konuştu.

Otel fiyatlarına 2019 yılına göre enflasyon oranında artış yansıdığını dile getiren Polatoğlu, tatil sezonunun yaklaştıkça indirimlerin azalmasından dolayı plan yapanların bir an önce tur satın almalarını da önerdi.

Antalya Erken Rezervasyon Fırsatları

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erken rezervasyon hareketliliği 2020'ye rekor için göz kırpıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds