Kış turizmi anlamında Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olan Erciyes, hafta sonunda 120 bine yakın kayakseveri ağırladı.

Erciyes AŞ yetkililerinden alınan bilgiler ışığında, bölge sömestr tatili kapsamında yoğun bir ilgiye maruz kaldı. Gerek çevre kentler gerekse de İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden kayak yapmak için büyük bir misafir kitlesi bölgeye ayak bastı. Develi, Tekir, Hacılar ve Hisarcık gibi yerler, tüm tesis ve pistleri ile hafta sonunda misafirlerini ağırladı.

Erciyes’e yoğun ilgi

Kayak merkezlerine karşı olan ilgi, trafiğe de yansıdı. Otopark sayımları ve mekanik tesis kullanımı ile yapılan değerlendirme sonucunda, hafta sonunda bölgeyi 1202 bin kişinin gezdiği belirlendi.

Bölgeye ayak basan yerli ve yabancı konuklar, farklı zorluk derecelerine sahip olan pistlerde kayak yaptı. Aynı zamanda farklı aktivitelere de katılarak keyifli vakit geçirme imkanı yakaladı. Yabancı turistlerin de ilgi odağı olan bölgeye, Rusya, Polonya, Ukrayna ve Belarus tarafından her hafta direkt uçak seferleri düzenleniyor.

Aynı zamanda ABD, İtalya, Almanya, Fransa ve Güney Kore gibi ülkelerden de aktarmalı tarifeli uçaklar, kentin her hafta farklı uyruklara sahip yüzlerce misafir ağırlamasını sağlıyor.

Kayseri Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erciyes hafta sonu misafir akınına uğradı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds