Endonezya’nın Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada endişe ile izlenen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle turizmde 500 milyon USD zarar gördüğü bildirildi.

Ülkede yayımlanan Jakarta Post gazetesinin haberine göre, Denizcilik ve Yatırım İşleri Koordinasyon Bakanı Luhut Pandjaitan, dünya genelinde etkili olan virüs nedeniyle ülke turizminin yaklaşık olarak 500 milyon dolar zarara uğradığını tahmin ettiklerini belirtti.

Pandjaitan, hükümetin Kovid-19  salgında sektörde yaşanan kayıpları azaltmak ve turizm sektörünü desteklemek amacı ile yeni  turizm paketleri oluşturduğunu kaydetti.

Her yıl yaklaşık 173 milyon Çinli turistin bütün dünyayı gezerek küresel turizm endüstrisine 270 milyar dolar gibi yüksek sayılan bir gelir sağladığını vurgulayan Pandjaitan, Endonezya’nın bu pazarda  yılda sadece 2 milyon Çinli turist tarafından ziyaret edildiği bilgisini paylaştı.

Bu arada ülkede 100’den fazla  şüpheli vaka görülmüş olup test sonuçlarının negatif çıktığı ve  Endonezya’da şu ana kadar Kovid-19 tespit edilmediği bildiriliyor.

Çin’le karşılıklı uçuşları 5 Şubat’ta askıya alan ülke, virüs salgını nedeniyle Çin vatandaşları için vizesiz seyahat uygulamasını da geçici süreyle durdurduğunu açıklamıştı.

Bali Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endonezya turizmine büyük koronavirüs darbesi!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds