Kıbrıs’ın vazgeçilmez rotası Elexus Hotel’in şefleri bu yarışmalardan 5 altın madalya olmak üzere toplamda 13 ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şeflerinin jüri üyeliği ile; yeni ve zengin lezzetler çıkarmak adına gerçekleşen GastroAntalya’da şef ve şef adayları birbirinden farklı kategorilerde yarıştı.

Elexus Hotel’in Şeflerinin Başarısı

Birbirinden farklı ve özgün mutfaklara ait lezzetleri restoranlarında barındıran Elexus Hotel, mutfak şeflerinin başarılarıyla bir kez daha ön plana çıkıyor. Türkiye’nin birçok yerinden gelentoplamda 800 yarışmacı şef ve şef adaylarının yarıştığı ve ana temasını “Turunçgiller” den alan GastroAntalya kapsamında düzenlenen yarışmalarda Elexus Hotel şefleri 5 altın madalya dahil olmak üzere 13 ödülle Kıbrıs’a geri döndü.

Elexus Hotel GastroAntalya

Saf Çikolatadan Antika Eserler

Avrupa’daki birçok yarışmada dereceler kazanan Elexus Hotel’in şefleri, “Çikolatadan Antika Eserler” konseptiyle 100-150 yıllık fonograf, radyo, gramofon, daktilo başta olmak üzere antika niteliği taşıyan birçok objelerin birebir aynısını çikolatadan yaptı. Nostaljiden ilham alınarak saf çikolatadan yapılan eserler arasında özellikle 7 kilo ağırlığındaki gramofon ve klasik çevirmeli telefon yarışmada ilgi odağı oldu.

Elexus Hotel Executive Sous Chef ve takım lideri olan Ali Keskin, Sous Chef Cevdet Özdemir, Chef de Cousine Aydın Kuzucanlı, Samet Çizgen ve Kutay Çakır, bireysel display ustalar kategorileri dahil olmak üzere gerçekleşen yarışmalarda 5 altın madalyayı kazandı.

Kıbrıs Erken Rezervasyon Fırsatları

THY’den O Ülkelere 119 Dolara Seyahat Etme Fırsatı

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elexus Hotel'e 13 Ödül Birden

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds