2019 yılının ortasında açıklama yaparak paket tur pazarındaki etkinliğini arttırmaya yönelik bir hamle yapan EasyJet Holidays, Thomas Cook’un iflas etmesinin ardından doğan sektörel boşluğu değerlendirmek için harekete geçerek kapasite artışına göz kırpmıştı.

İngiliz turizm medyasında da yer verilen habere göre, şirketin CEO’su olan Johan Lundgren, 2020 yılında 1 milyon sınırının üzerine çıkacak bir planlama yaptıklarını açıkladı.

ATOL’de 793 bin yolcu için lisansı bulunan EasyJet Holidays, bu sayının artışı için planlamalar yapması bekleniyor.

Aralık ayında EasyJet Holidays’in yeni kurumsal vizyonunu açıklayacak şirket, 100 destinasyonda 500 şehir ve resort oteli satışa sunacak.

Thomas Cook’un İflası EasyJet Holidays’e Yarayacak

Thomas Cook’un iflas etmesinin ardından birçok tur operatörünün kapasite artışı için harekete geçtiği biliniyor. Bu operatörlerden biri olan TUI, kapasitesini 2 milyon arttırmış, Jet2 ise yeni kapasite ile yüzbinlerce koltukluk bir yükseliş kararı almıştı. Bu pazardaki pasta payından faydalanmak isteyen EasyJet Holidays de, 1 milyon üzeri yolcu hedefi belirledi.

CEO Johan Lundgren, çok büyük bir esnekliğe sahip olacaklarının altını çizerek, “Diğer destinasyonlar genellikle haftada 3 veya 4 uçuş yapıyor. Biz bu sınırı günlük olarak çizeceğiz. Günlük 3 veya 4 uçuş ile, müşterilerimizin haftanın her gününde seçim yapabilme şansı olacak” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Daha az sayıda otelle çalışmalarına rağmen, daha yüksek bir hacimle planlamalarını yürüteceklerini belirten Lundgren, müşterilerine avantajlı fırsatlar sunacaklarını belirtti.

Şirketin, vergi öncesi kar payının yüzde 26’lık bir düşüş yaşaması ile ilgili de konuşan Lundgren, süreç ile ilgili olarak “Zor bir yıldı” dedi. EasyJet’in yolcu sayısındaki artışa rağmen, kar payında düşüş yaşaması da gözlerden kaçmadı.

Thomas Cook’un iflasının ardından, EasyJet’in çizeceği harita ve pasta payından alacağı kar oranı merakla bekleniyor.

 Anex Tour, Alman Thomas Cook’u Satın Aldı

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EasyJet Holidays 1 Milyon Yolcu Hedefliyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds