Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Gunter Ihlau, Türk turizminin gelecek yıllarda çok daha iyi olacağını söyledi.

Bu yıl 5’incisi İzmir’de düzenlenen HORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları Ağırlama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı için Türkiye’ye gelen Ihlau, dünya ve Türk turizmi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Turizmde ana gündemin Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olduğuna işaret eden İhlau, salgının dünya turizmini henüz çok fazla etkilemediğini dile getirdi.

Dünya turizminin salgın hastalıklara alışkın olduğunu belirten Ihlau, “Bu tip krizleri yaşadık. Şu anda birkaç kruvaziyer dışında bir etkilenme yok. Koronavirüsün etkilerini henüz göremiyoruz ancak ilerleyen süreçlerde virüsün yayılmasına göre ne olur bilemiyoruz. Bu durumu zaman gösterecek.” diye konuştu.

Ihlau, Kovid-19 nedeniyle Çin’e ve bölge ülkelerine gidemeyecek turistler için alternatif rotada ilk seçeneğin Latin Amerika turları olacağını düşündüğünü belirtti.

“Türk turizmi daha da büyüyecek”

Türk turizmini değerlendiren Ihlau, Türkiye’de bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Türkiye’nin Alman pazarı için çok büyük bir önem taşıdığını belirten Ihlau, Türkiye’nin son 20 yılda turizm alanında çok geliştiği belirtti. Güneş, deniz ve tarihin Türkiye’de doğal bir kombinasyon içinde bulunduğu aktaran Ihlau, bunun dünyada başka bir benzerinin olmadığını söyledi.

Ihlau, Alman turizm sektörü olarak İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin çok büyük bir potansiyeli olduğuna inandıklarına değinerek, şunları kaydetti: “Türkiye’nin turizmin sektöründeki gelişmesini de çok olumlu görüyorum. Türkiye artık kaliteli turizmi ile ön plana çıkmalı. Bu da ancak Kültür ve sanat turizmiyle mümkün olabilir. Ürün çeşitlendirmesi, Türkiye’de turizmin büyümesi için önem kazanacak. Türkiye için gelecek yıllar iyi olacak, Türkiye turizm sektöründe büyüyecek.”

Kaliteli turizmin pahalı otel anlamına gelmediğini belirten Ihlau, 3 yıldızlı otelde de geçerli olan genel anlamda bir kalitenin, turizmin bütün paydaşlarına yayılması gerektiğini vurguladı.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Ihlau Türk turizmini övdü

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds