ABD Başkanı Donald Trump’tan flaş bir duyuru geldi. Başkan Trump, Avrupa’dan ABD’ye gerçekleşen tüm uçuşların 30 gün süreyle yasaklandığını belirtti. Trump, yasağın 13 Mart Cuma günü gece yarısından itibaren başlayacağını belirtti.

Başkan Trump’ın yaptığı duyuruya, İngiltere dahil edilmedi. İngiltere’den ABD’ye gelen uçaklar dışında Avrupa’daki tüm uçuşlar yasaklandı.

Trump’tan flaş suçlama

ABD Başkanı, yeni tip koronavirüsün hızlı hareket etmeyen Avrupa ülkeleri yüzünden yayıldığını iddia ederek, virüsün gezginler tarafından ABD’ye taşındığını söyledi.

Trump, “Çin’e karşı erken hareket ettik. Hayat kurtarıcı oldu. Şimdi, aynı hamleyi Avrupa ülkeleri için yapıyoruz” dedi.

ABD’nin aldığı uçuş yasağı, Schengen ülkeleri olarak bilinen Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre’yi kapsıyor.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donald Trump Avrupa'dan uçuş yasağını açıkladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds