Çağdaş Holding yönetim kurulu üyesi Dağlarca Çağlar yaptığı açıklamada Avrupa ve ABD’de bulunan atıl ve kullanılmayan turizm tesisleri ile ilgilendiklerini belirtti. 

Çağdaş Holding’in yönetim kurulu üyesi, yaptığı açıklamada “Atıl tesisleri satın almak ve bu tesislerin bulundukları bölgelerin mimari yapısına uygun şekilde restore yaparak ekonomiye kazandırmayı amaçladıklarını” belirtti. Bunun yanı sıra “Bu hedefimiz ile holdingimizi 5 yıl içerisinde Bordum merkezli bir global şirket haline getirmek” istediklerini de sözlerine ekledi.

Dağlarca Çağlar,  holding açısından 2019 yılında yaşanan gelişmeleri ve 2020 yılı beklenti ve hedeflerini anlattı.

Çağdaş Holding olarak zor geçen 2019 da oldukça başarılı bir performans elde ettiklerini anlatan Çağlar, kendi faaliyet alanı olan gayrimenkul sektörünün ise ciddi bir düzeltme dönemi yaşadığını beyan etti.

Çağlar yaptığı açıklamada 2019’un son döneminde toparlanma sinyalleri  hissedilse de sektör açısından 2019’un zorluklar yılı olduğunu ve yılı bu zorluklarla kapadıklarını belirtti. Çağlar, “Özellikle belli bir fiyat ölçeğinin üzerindeki projelerde yerli yatırımcının durgunluğunu yıl içinde artan yabancı ilgisi ile kapamaya çalıştık” diye konuştu.

Turizm sektöründe çok başarılı bir yıl geçirdiklerinden bahseden Çağlar, sözlerine şöyle devam etti:

“Perakende teknoloji sektöründe son dönemlerde yatırımlarımızı artırarak 2019 yılını büyüme yılı olarak kullandık. 2019 yılı gerçekleşmelerimiz, yıl başında uygulamaya koyduğumuz bütçemize yakın bir seviyede gerçekleşti. 2020 yılı için de hedefimizi 2019 yılına göreb % 20 büyüme ve konsolide bütçemizi de 300 milyon liranın üzerine çıkarmak olarak koyduk.1994 yılından bu yana Bodrum’da çok sayıda yatırıma imza atan Holdingimiz bölgede hayat geçirdiği 30 a yakın projenin toplam tutarının 300 milyon avro civarında olduğunu” söyleyebiliriz. Tabi bu projelerde turizm yatırımlarının etkisi çok büyük.”

Dağlarca Çağlar

“Bodrum, Swissotel’in birden fazla oteline ev sahipliği yapan tek Avrupa şehri olacak”

Dağlarca Çağlar, bir turizm kenti olan Bordum’da Çağdaş Holding olarak 2015 yılı nda 75 milyon avro yatırım yaparak açtıkları Swissotel Resort Bodrum Beach’tan sonra 2020’de de şehir merkezinde Swissotel Residences Bodrum Hill’i tamamlamayı hedeflediklerini beyan etti.

Yeni yatırımları için 100 milyon avro civarında bir yatırım planladıklarını belirten Çağlar, projenin otel kısmının 2020 nin yaz aylarında bitirmeyi hedeflediklerini ve rezidans kısmı nın ise ta teşekküllü olarak 2021 yılı yaz aylarında bölge turizminin hizmetinde olmasını beklediklerini söyledi.

Bu projenin Avrupa’da bir ilk olacağını belirten Çağlar, “Swissotel Resort Bodrum Hill’in hizmete girdikten sonra  Swissotel’in birden fazla oteline ev sahipliği yapan tek Avrupa şehri Bodrum olacak. Bodrum’un en özel koyu olarak bilinen  Cennet Koy’daki projemizde de ilk etabın teslimlerini bu yıl içinde gerçekleştireceğiz.” dedi.

Çağlar, son dönemde ağırlık verdikleri teknoloji perakendesi konusunda ise şunları ifade etti:

“Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde yapacağımız yeni organik ve inorganik büyüme hamleleriyle bu iş kolumuzu daha da güçlendirme konusunda oldukça istekliyiz. Tüm bu yatırımların yanı sıra önümüzdeki 3-4 yıl Çağdaş Holding’in yurt dışına açılması için de önemli gelişmeler yaşanacaktır.”

“Bodrum’u Cannes, Saint Tropez, Nice gibi markalarla yarışır hale getirmeliyiz”

Dağlarca Çağlar, turizmin 2019 yılının en başarılı  sektörlerinden birisi olduğuna işaret ederek bunu Bodrum’da yakından hissettiklerini söyledi.

2019 yılında Bodrum’daki yabancı turist sayısının 1,5 milyon civarında gerçekleştiğini belirten Çağlar, tesislerinin özellile yüksek sezonda % 90 doluluk oranının altına hiç düşmediklerini belirtti. 2016 ve 2017 yılında yaşanan kriz döneminin ardından 2018 ve 2019 da yakalanan toparlanmanın 2020 ye de taşınması bölgeye yatırım yapacak tüm yatırımcıların önünü görmesi bakımından oldukça önemli ve yatırımcı için büyük bir motivasyon kaynağıdır” dedi.

Çağlar, tüm paydaşlarla el birliği yaparak  Bodrum’un marka değerinin daha da ön plana çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bodrum’u Cannes, Saint Tropez, Nice gibi markalarla yarışır hale getirebiliriz ve de getirmeliyiz. Bunun için sektörün tüm paydaşları el ele vererek İlk etapta Bodrum’u 12 ay yaşanır bir turizm destinasyonu haline getirmek, turizmi sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmalıyız. Bu hedefimiz  kritik öneme sahip. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman hem bölge esnafının üzerindeki yükü azaltıyor, hem de bölge ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağllıyorsunuz. Yapılması gereken Bodrum’u mevsimlerden, sezonlardan bağımsız bir çekim merkezi haline getirmek. New York, Chicago gibi Kuzey Amerika bölgesinde yaşayan Amerikalılar için Miami ne ifade ediyorsa, Bodrum da Avrupalılar için o anlama gelecek şekilde planlamalıyız.”

Antalya Erken Rezervasyon Fırsatları

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağdaş Holding turizmde rotayı yurt dışına çevirdi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds