İngiliz hava yolu şirketi British Airways, pilotların son görüşme çağrısını karşılıksız bırakarak greve bir adım daha yaklaştı.

Hava yolu şirketinin pilotlarının yapmış olduğu oylama sonucunda yüzde 93’lük grev kararı çıkmasının ardından, yapılan görüşmelerde olumlu sonuç alınamadı. Grev ihtimalinin her geçen gün biraz daha güçlendiği şirkette, ekstra bir sürpriz olmadığı taktirde tarihte ilk defa grev yapılacak.

British Airways Tarihindeki İlk Grev

British Airways pilotlarının ücret artışı ve çalışma şartlarının tekrar düzenlenmesi konusunda beklentileri devam ederken, pilotların bağlı bulunduğu sendika olan Belpa’nın son çağrısı da şirket tarafından reddedildi. Sendika aracılığıyla şirkete yapılan teklifte, görüşmelerin başlama aşamasına gelmesi durumunda grevin ertelenebileceği söylendi. Fakat şirketin olumlu bakmadığı görüşmelerin ardından sendika, 27 Eylül ve sonrası için grev planını sürdürüyor.

#BuTatilde Öneri: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 5 Ödül Birden!

Firma CEO’su Alex Cruz, sendikanın yapmış olduğu şart düzenleme teklifini “ahlaksızca” olarak nitelendirdi. Cruz, sendikanın son teklifinin British Airways şirketine 50 milyon poundluk bir zarar yaratacağını açıkladı.

British Airways
British Airways tarihinin ilk grevi, çözüm bulunmadığı taktirde gerçekleşecek.

Firmanın net tutumundan dolayı, pilotların Pazartesi ve Salı günü iki günlük greve çıkarak tepki göstermeye başlaması planlanıyor.

Grev süresi boyunca toplam 4 bin 300 pilotun bu tepkiye katılacağı beklenirken, firmanın bin 600 uçuşu iptal etmesi ve toplamda 250 bine yakın yolcunun bu karardan olumsuz etkilenmesi tahmin ediliyor.

Sendika Belpa’nın Genel Müdürü Strutton, konuyla ilgili olarak üye pilotlarının son derece kararlı olduğunu ve British Airways firmasına kızgınlıklarının sürdüğünün altını çizdi. Strutton, pilotlarımız harekete geçmeden önce anlaşmazlığın çözüm yollarını aradıklarını, fakat karşılık bulamadıklarını da ekleyerek sözlerini noktaladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

British Airways Grev Riski ile Karşı Karşıya

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds