Yaz turizminin en önemli noktalarından biri olan Bodrum’da, bir otel termal turizm hizmeti vermeye başladı.

Kadıkalesi-Gümüşlük mevkisinde yer alan otel, uzun bir süre yapılan sondaj çalışmalarının ardından doğal termal suya kavuştu. Turizm ve inşaat sektöründe hizmet veren Recai Çakır’ın önderliğinde yönetilen otel, bu hizmeti ile hem Türkiye’den hem de dünyanın farklı ülkelerinden turistleri ağırlamayı hedefliyor.

Sianji Well-Being Resort Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, yaklaşık 11 yıldır turizm sektöründe sağlıklı yaşam programları dahilinde hizmetler sunan bir tesis olduklarını belirtti. Çakır, Bodrum’u Türkiye’deki en iyi magnezyum, mineral ve kalsiyum oranına sahip olan termal su ile buluşturduklarının altını çizdi.

Bölgede turizmin yılın her ayına yayılması adına birçok farklı çalışma yaptıklarını da belirten Çakır, “Bölgemizde termal kaynakların olduğu, jeofizik uzmanları tarafından tespit edilmişti. Fakat bölgemizde bu kaynakları geniş çaplı bir şekilde turizme kazandıran bir çalışma yapılmadı. Termal su önemli bir doğal kaynağımız. Bu doğal kaynağı turistik açıdan elverişli kılmaya çabalayan ve bunu başaran ilk biz olduk” dedi.

Türk Kaplıca Tıbbi ve Balneoloji Derneği ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle de bölgede çıkan suyun kalsiyum, magnezyum, sodyum klor, sülfatlı ve tuzlu sular sınıfında yer alan bir “özel balneolojik su” özelliği taşıdığına dikkati çekti.

Termal tesis için yarın açılış töreni düzenlenecek.

Bodrum Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrum'da termal turizm hizmeti verilmeye başlandı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds