Bayram tatili için milyonlarca kişi çeşitli rezervasyonlar yaparken, dolandırıcıların akıllara pes dedirten hamleleri de sürüyor.

Koronavirüs gölgesinde geçecek olan Kurban Bayramı tatili için herhangi bir seyahat kısıtlaması kararı alınmadı. Dolayısıyla da milyonlarca kişi, bayram tatili için yaşadıkları şehirlerden farklı noktalara seyahat planlamalarını yaptı. Deniz tatilinden kültür turlarına, memleket ziyaretlerinden doğa tatiline kadar birçok alternatif, şu ana kadar revaçta olan tatil türleri olarak bildirildi. Fakat tatil için seyahat planlaması yapanlar, dolandırıcıların ağına düşmemek adına da bazı önlemler almak zorunda.

Bayram Tatilinde Dolandırılmayın!

Bayram tatili

Türkiye’de hizmet vermekte olan bilinen, popüler otel ve rezervasyonların logolarını kullanan siber dolandırıcılar, bu yöntem ile vatandaşların kredi kartı bilgilerine erişiyor. Kredi kartı üzerinden limitleri harcayan dolandırıcıların bu yöntemi karşısında ise vatandaşlar adeta büyük bir şok yaşıyor.

Tatil fiyatlarının ortalaması baz alındığında sektör ortalamasının oldukça altında fiyatlar ile rezervasyon yapan dolandırıcılar, uygun fiyatlı bir tatil yapmak için hayal kuran vatandaşlara şok yaşatıyor. Ucuz maliyet ile tatil yapacağını düşünen vatandaşlar, kredi kartının tüm limitinin harcandığını görünce hayal kırıklığına uğruyor.

Bayram Tatili Turizmde Yüzleri Güldürüyor

Paravan siteler üzerinden vatandaşları kandıran siber dolandırıcılara karşı, uzmanlar ilk olarak cazip tekliflere şüpheli yaklaşılması gerektiğini öneriyor.

Abartılı Kampanyalara Dikkat

İmages siber dolandirici2 e1596033742214

Çok abartılı kampanya ve indirim tekliflerini değerlendirirken iki defa düşünülmesi gerektiğini söyleyen yetkililer, gerçek olması çok zor olan bir fiyat aralığının görülmesi halinde vatandaşların iyice düşünmesi gerektiğini belirtiyor.

Sahte otel logoları ile vatandaşları kandıran siber dolandırıcılara karşı internet üzerinde kart bilgilerini vermeden önce otelin yetkililerine ulaşarak detaylı bilgilerin alınması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, tatil paketlerini sorgulayarak fiyatların gerçekliğini ve sitenin dolandırıcı olup olmadığını öğrenebileceğimizi hatırlatıyor.

 Bayram Tatili için En Güzel Köyler


Antalya Fırsat Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayram Tatilinde Sahte Tatil Sitelerine Dikkat

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds