Bayram tatiline sayılı günler kala turizm sektöründeki hareketlilik yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Bayram tatili için tatilciler alternatif arayışlara devam ederken, koronavirüs gölgesinde geçecek Kurban Bayramı tatilinde alternatif seçenekler dikkat çekiyor.

Kaş, Kalkan, Adrasan, Bozburun, Çeşme, Fethiye, Bodrum, Marmaris ve Datça’da kiralık villa ve butik otellerin doluluk oranları yüzde 100’e yaklaşırken, pandemi sonrasında sönük bir sezon geçiren yaz turizmi hareketlenecek.

Otel ve diğer konaklama tesisleri yerine daha güvenli bir tatili tercih eden seyahat tutkunları, bu bağlamda önceliklerini kiralık villalara ve butik otellere vermiş durumda. Turizm hareketliliği sağlayacak olan bayram tatili çerçevesinde yurt dışından sadece Ukrayna ve İngiltere ana pazar kapsamında Türkiye’de misafir gönderiyor. Bu iki ülke dışında ise, Türkiye’de iç pazardaki hareketlilik turizmcilerin yüzünü güldürüyor.

Bayram Tatilinde Deniz Tatili Öncelikli Tercih

İmages gunubirlik tatil icin en uygun yerler

Koronavirüs pandemisi sebebiyle tatil planlarını iptal eden milyonların yanı sıra, Kurban Bayramı tatili için de planlamalar yapanlar mevcut. Ağustos ayında turizm sektörünün hareketlenmesi beklenirken turizm merkezlerinde açık tesisler yüzde 40’a kadar yaklaştı. Tatil tercihlerinin hızla değiştiği günümüzde kiralık villalar, butik oteller ve apart oteller en çok tercih edilenler listesinde yer alıyor. Yüksek yıldızlı otellerin dahi boş kalma ihtimalinin çok yüksek olduğu pandemi dönemlerinde, alternatif tatil seçenekleri daha yoğun ilgi görüyor.

Türkiye genelinde tatile gidenlerin yüzde 56’lık bir bölümünü İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin ve Bursa oluşturuyor. Bunun yanı sıra tatil planlamaları yapanların da yüzde 95’lik bir bölümü, tatillerini Türkiye içinde yapmayı düşünüyor.

Bayram Tatili için Yola Çıkacaklara Öneriler

Yüzde 65’lik bir kesim deniz tatilini tercih ederken, yüzde 15 memleketlerine gidiyor, yüzde 5 kültür turu yapıyor ve kalan yüzde 5 de doğa turizmini tercih ediyor.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayram Tatili Turizmde Yüzleri Güldürüyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds