Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Havayolları’na ait yolcu uçağının düşürülmesinin ardından, İran’a seyahat etmeyi planlayan Batılı turistlerin büyük çoğunluğu rezervasyonlarını iptal etti.

Otel Birliği Başkanı Cafer Hamzazade tarafından resmi haber ajansı IRNA’ya yapılan açıklamada, Şubat ve Mart aylarını kapsayan, ABD ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden otellere yapılan rezervasyonların yüzde 80’inin iptal edildiği belirtildi.

“İran iptal olan rezervasyonların yerini dolduracak”

Hamzazade, durumun geçici bir süreliğine devam edeceğinin altını çizerek “Süreci atlatmak için devletimiz özel sektöre destek çıkmalıdır. ABD ve Avrupa ülkelerinden gelen rezervasyon iptallerinin yerini, Çin ve Hindistan’dan gelecek turistlerle doldurmayı planlıyoruz” dedi.

Ukrayna Havayolları’na ait uçağın geçtiğimiz günlerde başkent Tahran’da düşürülmesinin ardından yapılan açıklamada, uçağın hava savunma sistemi tarafından düşürüldüğü açıklanmıştı. Bazı ülkeler, olayın sonrasında vatandaşlarını ülkeye seyahat konusunda uyararak turizm firmalarının da faaliyetlerini askıya almasına neden olmuştu.

İran Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batılı turistlerin yüzde 80'i İran seyahatlerini iptal etti

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds