Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türk vatandaşların zorunlu olmadığı müddetçe Irak’a seyahat etmemeleri konusunda bilgilendirilme yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından ülkede seyreden olumsuz güvenlik koşullarının altı çizildi. Özellikle son günlerde yaşanan olaylardan dolayı ülkenin güvenlik şartlarındaki olumsuzlukların daha da artabileceğinin belirtildiği uyarıda, “Türk vatandaşlarının zorunlu olmadığı müddetçe Irak’a seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan uyarıda, ülkede bulunan Türk vatandaşlarının ise bakanlık tarafından yapılacak olan uyarıları kesinlikle takip etmeleri, kalabalık ortamlarda bulunmaktan kaçınmaları ve kişisel güvenliklerini sağlamak konusunda müteyakkız olmaları talep edildi.

Türk vatandaşlarının konsolosluğa çağrı merkezi üzerinden +90 312 292 29 29, Türkiye’deki Bağdat Büyükelçiliği’ne +964 790 190 94 06 numarasından ve “embassy.baghdad@mfa.gov.tr” e-mail adresinden ulaşabilecekleri bilgisi verildi.

Irak’ta ne olmuştu?

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’in, Bağdat Havalimanı yakınlarında gerçekleşen saldırıda öldürüldükleri bilgisi paylaşılmıştır.

Yapılan saldırı sonucunda, Süleymani ve Mühendis’in yanı sıra İranlı subayların da aralarında bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırının ardından Ayetullah Ali Hamaney, yaptığı açıklamada “Süleymani’nin yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanamayacak, suçluları acı bir intikam bekliyor” açıklamasını yapmıştı.

Ülkede 3 günlük yas ilan etme kararı alan Hamaney, Süleymani’nin yerine geçici olarak yardımcısı Tuğgeneral İsmail Kaani’yi getirmişti.

Kaynak: AA

İstanbul’un En İyi Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakanlıktan Irak'a Seyahat Uyarısı!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds