Suriye’de devam eden Bahar Kalkanı Harekatı’na bir destek de sivil toplum kuruluşlarından geldi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Ankara’da düzenlenen ortak basın açıklamasına katıldı. Yapılan ortak toplantıda Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu bir  harekata destek vermek için bir araya geldi. “Biriz, Bütünüz, Birlikteyiz” temasının işlendiği basın açıklamasında; İdlib’de Türk askerine yapılan hain saldırılar kınandı ve Bahar Kalkanı Harekatı’na destek çağrısında bulunuldu. TÜRSAB’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın katıldığı toplantıda; Batman, Denizli, Edirne, Gaziantep, Hatay, Trabzon ve Van illeri ile de canlı bağlantılar gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı, iş dünyası temsilcilerini kabul etti

Ortak basın açıklamasının ardından Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yapılan kabul görüşmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, STK, meslek örgütü ve sendika temsilcileriyle bir araya geldi. “Türkiye’nin en büyük gücü birliği ve dayanışmasıdır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Her zaman ifade ettiğim gibi, Türkiye’nin en büyük gücü; birliği, beraberliği, kardeşliği, dayanışmasıdır. Bizler böyle yumruk gibi bir arada olduğumuz, bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlendiğimiz sürece, Allah’ın izniyle, bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur” sözleriyle de sivil toplum kuruluşlarının harekata verdiği dayanışmanın önemini vurguladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan istişare toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabul görüşmesinin ardından TÜRSAB’ın da yer aldığı temsilciler; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığında düzenlenen istişare toplantısında bir araya gelerek gündemde olan olaylara  dair görüş alışverişinde bulundu. Daha sonrasında ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir buluşma gerçekleştiren  sektör temsilcilerine , harekat hakkında bilgi verildi. Katılımcılar görüşmelerde harekata  desteklerini dile getirdi.

“El ele vermekten memnuniyet duyuyoruz”

Yapılan toplantı ve görüşmelerin Türkiye’nin geçtiği hassas dönem açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya; “STK’lar, meslek örgütleri ve sendikalar ile birlikte ortak bir destek içerisindeyiz. Devletimize ve aziz milletimize olan inancımız tam. Üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Böyle zamanlarda birbirimize çok daha güçlü bağlarla bağlanıyoruz” şeklinde konuşarak, İdlib’deki harekatta yer alan Türk askerine başarılar ve muvaffakiyetler diledi.

İstanbul Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahar Kalkanı Harekatı'na STK'lardan büyük destek geldi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds