Son günlerde görüntü kirliliği gerekçesiyle tartışma konusu olan Ayder Yaylası salıncakları için sahiplerine 1 Eylül 2019 tarihine kadar süre verilmişti. Kişilere giden tebligatların ardından salıncaklarını kaldırmayanların zincirleyerek kullanıma kapattığı salıncaklar da sabah saatlerinde söküldü. Gün içerisinde, salıncakların tamamının kaldırılması hedefleniyor.

Ayder Yaylası Gündem Oldu

Rize’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayder Yaylası, son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepki gösterdiği salıncak konusu nedeniyle gündemde. Erdoğan’ın “O acayip şeyler temizlenecek” diyerek tepki gösterdiği salıncaklar için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da kaldırılma kararı adına talimat vermişti. Yaylada yer kalmadığı düşünülen salıncaklar, valilik tarafından da talimat verilen salıncaklar için sahiplerine kaldırılması yönünde tebligat ulaştırıldı. Ulaştırılan tebligatların ardından bazı salıncak sahipleri yayladaki salıncaklarını sökerken, bazıları bu tebligata uymayarak salıncaklarını zincirledi ve kullanıma kapattı.

1 Eylül 2019’a kadar süre verilen salıncakların kaldırılması kararına uymayan kişilerin salıncakları, yetkililer tarafından sökülmeye başlandı. Kamulaştırılması planlanan yaylanın ortak alanına yapı inşa edilemeyeceğine dair karar gönderilen salıncak sahiplerinden bu karara karşı gelenlerin salıncaklarının tamamı gün içerisinde kaldırılacak.

Söküm çalışmalarının akşama kadar bitmesi bekleniyor.

Kaynak: Gazete Duvar

İnceğiz Kanyonu Turizme Kazandırılacak!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayder Yaylası Salıncakları Sökülüyor!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds