Avustralya Hükümeti, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve diğer kent, eyalet ve ülkelere sıcrayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik olarak Çin’e uygulanan seyahat yasağının 1 hafta daha uzatıldığını açıkladı.

Avusturalya Başbakanı Scott Morrison, federal hükümetin Ulusal Güvenlik Komitesi toplantısından sonra düzenlediği basın toplantısında, tüm dünyada endişe ile izlenen yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle daha önce uygulamaya koydukları  “Çin’den Avustralya’ya 14 günlük seyahat yasağı”nı bir hafta daha uzattıklarını duyurdu.

15 hastadan 5’i iyileşti

Gerçekleştirilen basın toplantısında, Avustralya’da Kovid-19 hakkındaki son rakamlar hakkında da bilgi veren Sağlık Şefi Profesör Brendan Murphy de ülkede virüsün bulaştığı 15 hastadan 5’inin tamamen iyileştiğini söyledi.

Avustralya, Çin’den ilk olarak tahliye ettiği 243 vatandaşını, ülkeye yaklaşık 2 bin 500 kilometre uzaktaki Noel Adası’nda mülteciler için kurulmuş bulunan  gözaltı merkezinde, 270 kişiden oluşan ikinci grubu da Kuzey Bölgesi’nde bir dönem maden işçileri tarafından kullanılan bir kampta karantinaya aldığını duyurmuştu.

Karantinaya alınan kişilerde şu ana kadar kadar virüse rastlanmadı.

Japonya, yeni tip koronavirüsle mücadeleye 15,3 milyar yen aktarıyor

Bu arada Japonya, yeni tip koronavirüsün yayılmasını önlemek için alınacak olan acil durum tedbirlerine 15,3 milyar yen (yaklaşık 840 milyon lira) kaynak aktaracak.

Kyodo’nun haberine göre, Japonya Başbakanı Abe Şinzo, yeni tip koronavirüsle mücadeleye 10,3 milyar doları devlet bütçesinde yer alan rezerv fonlarından olmak üzere 15,3 milyar yen tutarında kaynak tahsis edileceğini açıkladı.

Abe, bu miktarın yarın kabinenin onayına sunulacağını kaydetti.

Avustralya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avustralya, Çin'e seyahat yasağını 1 hafta daha uzattı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds