Yaz turizminin en önemli noktalarının başında gelen Antalya’da unutulan  veya kaybolan eşyaların yüzde 25’lik bölümü, sahiplerine geri verildi.

Dünyanın en fazla turist ağırlayan üçüncü şehri olan, Türkiye’nin de en önemli yaz turizmi noktalarının başında gelen Antalya’nın dünyaya açılan kapısı Fraport TAV Antalya Havalimanı’nda, Ocak-Temmuz arası unutulan eşya sayısı 4 bin 500’ü geçti. 1 Ocak ve 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında 10 milyonu aşkın turist ağırlayarak rekor kırmayı başaran Antalya’da unutulan bu eşyalar ise, yine rekor sayıya yaklaştı. Yaz aylarında hava trafiğinin son derece yoğun olduğu şehirde 7 aylık bölümde 4 bin 500’den fazla eşya unutuldu.

Antalya Havalimanı Unutulan Eşyaların Yüzde 25’ini Teslim Etti

Havalimanı’nda unutulan eşyaların havalimanı görevlileri tarafından tek tek kayıt altına alındığı biliniyor. Sahiplerinin tespit edildiği kayıp eşyaları, dünyanın hangi noktası olduğu fark etmeksizin kargoyla ulaştıran yetkililer, sahiplerinin tespit edilemediği ürün ve eşyaları ise maksimum 5 yıla kadar koruyor. 5 yıl sonunda geri alınmayan, maddi değeri olan eşyalar ihale ile satışa çıkartılıyor. Maddi değeri olmayan eşyalar ise imha ediliyor.

Ayder Yaylası’nın Salıncakları Sökülüyor!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya Havalimanı Unutulan Eşyalar ile Rekor Kırdı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds