Anex Tour, geçtiğimiz aylarda iflasını açıklayan Thomas Cook’un Almanya’da olan şirketlerinden Neckermann Reisen’i satın aldı.

İflas eden Thomas Cook’un bu sürecini yöneten kayyum tarafından yapılan açıklama ile, Türk turizm şirketi Anex Tour’un, Neckermann Reisen’i satın aldığı bildirildi.

Satın alım bildirisinin yapıldığı açıklamada, satış ile ilgili herhangi bir finansal detaya dair bilgi verilmedi. Satın alma işleminin düzenleyici kurumların onayına bağlı olduğunun da vurgulandığı açıklamada, “Özellikle Rusya pazarının güçlü tur operatörlerinden olan Türk turizm şirketi ile Neckermann markası, pazardaki gücüne güç katacak ve varlığını korumaya devam edecek” ifadeleri kullanıldı.

Anex Tour Thomas Cook’un 3. Şirketini Satın Aldı

Türk turizm şirketi, iflasının ardından şirketlerini birer birer kaybeden Thomas Cook’un diğer şirketleri olan Öger Tours ve Bucker Reisen’i de satın almıştı.

Açıklamaya dayanan veriler ışığında, 1996 yılında kurulmuş olan tur operatörü 48 ülkede temsil edilirken 18 ülkede kendi ofisleri bulunuyor, ayrıca 6 bin 500 kişiyi de istihdam ediyor.

Kaynak: AA

Rusya’nın En İyi Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anex Tour, Alman Neckermann'ı Satın Aldı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds