Yeni tip koronavirüsün tüm dünyada bir tehlike olmaya başlaması ile beraber, Almanya’da yaz tatili rezervasyonları büyük ölçüde düştü. Tüketiciler, virüs şüphesi nedeniyle özellikle son birkaç haftadır ülkeye olan ilgilerini azalttı.

Alman Seyahat ve İş Dergisi Fvw Travel kaynaklı habere göre, TDA satış endedeksi, Ocak ayının ilk haftasında 100 puan iken Ocak’ın üçüncü haftasında 180’e kadar yükseldi. Fakat virüsün günlerdir gündemde olduğu Şubat ayının sonuna doğru, bu puan 85’e kadar geriledi. Ülkede gerçekleşen rezervasyonlar, Şubat ayının son haftasında geçen yılın benzer zaman dilimlerine göre yüzde 37 düştü.

Batı Akdeniz en çok düşüş yaşayan bölge

Tüm rota ve destinasyonlar, bu zayıf talepten etkilenmiş durumda. Almanya’nın yanı sıra Batı Akdeniz bölgesi, virüs nedeniyle en çok etkilenen destinasyonlar arasında zirveye oynuyor.

Orta ve Güney Amerika, Kuzey Amerika, Asya ve Afrika bölgeleri de yeni tip virüsten dolayı büyük bir düşüş yaşadı. Avrupa’da yer alan popüler destinasyonlara olan ilgi de, salgın sonrasında üçte bir oranında azalmış durumda.

Şubat ayında Almanya’daki acentaların satıştan elde ettiği gelirler, yüzde 23,3’lük bir düşüş yaşadı. Uçak biletleri ise, yine salgın sonrasında yüzde 37 dolaylarında düştü.

Berlin Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya'da koronavirüs tehlikesi yaz tatili rezervasyonlarını dibe vurdu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds