Almanya’da ITB Berlin Fuarı’nın iptalinin ardından, koronavirüse karşı tur operatörleri de konukları için önlemlerini aldı.

Birçok tur operatörü, müşterilerinin 6 ile 8 haftalık süreç içerisinde yaz tatili rezervasyonlarında değişikliğe gitme ve iptal etme gibi esnek seçenekleri değerlendirebilmesini sağlıyor.

Başta TUI Almanya, FTI, Alltours ve DER Touristik olmak üzere diğer operatörler de, koronavirüs endişesi taşıyarak rezervasyon yaptıkları tatil bölgelerine gitmek istemeyen müşterileri için bazı önlemler aldı. Operatörlerin müşterileri, rezervasyonlarını seyahat tarihlerinden 14 gün öncesine kadar değiştirebiliyor.

TUI Almanya, misafirlerinin 30 Nisan tarihine kadar kalkıştan 2 hafta öncesine kadar yeniden rezervasyon ve iptal seçeneklerini değerlendirebilmesini mümkün kıldı. 29 Şubat ile 18 Nisan arasındaki tüm rezervasyonlar, iptal edilebiliyor.

FTI ise, 1 Mart ve 18 Nisan arasındaki rezervasyonlar ve 1 Mart ile 31 Ekim arasındaki kalkışlar için iptal ve değiştirme seçeneklerini aktif hale getirdi. Firma, değişiklik ve iptaller için en son tarihin 30 Nisan olduğunu belirtti.

DER Touristik ise, müşterilerinin 2 Mart ve 31 Ekim tarihleri arasında planladığı seyahatlerini, kalkıştan 2 hafta öncesine kadar iptal ve değişiklik yapabileceğini açıkladı.

Koronavirüse karşı alınan önlemler dünyanın her yerinde genişlerken, Alman tur operatörleri müşterilerini mağdur etmemek adına bu kararları aldı.

Berlin Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alman tur operatörleri koronavirüse karşı esnek seçenekler sunuyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds