Kanadalı havayolu şirketi Air Canada’ya ait Boeing 767-300 tipi bir yolcu uçağı, ‘teknik arıza’ nedeniyle Madrid’deki Barajas Havaalanı’na acil iniş yaptı.

Kanada merkezli havayolu şirketi Air Canada’ya ait 837 sefer sayılı ve Boeing 767-300 tipi yolcu uçağında meydana gelen teknik arıza nedeniyle İspanya’nın başkenti Madrid’deki Barajas Havaalanı’na acil iniş yaptığı bildirildi.

“Air Canada, savaş uçağı eşliğinde iniş yaptı”

Havaalanı yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, Toronto’ya gitmek üzere olan uçak iniş takımlarında meydana gelen arıza nedeniyle Madrid’e acil iniş yaptı.

Açıklamada, uçağın iniş yapmadan önce yaklaşık 1 saat süreyle yakıtını bitirmek için Madrid üzerinde uçuş yaptığı kaydedildi.

İspanya pilotlar birliği Sepla tarafından yapılan açıklamada ise, uçağın iniş takımlarının bir kısmının düştüğü ve motorlara girdiği bilgisi verildi.

Diğer yandan bazı sosyal medya hesapları, uçağa eşlik eden İspanya Hava Kuvvetleri’ne ait bir F-18 savaş uçağının görüldüğü bildirdi.

İspanya’daki hava trafiğinden sorumlu kurum olan AENA da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Bajaras Havaalanı’nın günün erken saatlerinde kapanmasına rağmen şu an için  faaliyette olduğunu ve uçağın inişine izin verildiğini kaydetti.

İspanya Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Air Canada uçağı Madrid'e acil iniş yaptı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds