Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Samsun’da yaptığı açıklamada Karadeniz’e kıyısı bulunan tüm ülkelerin Galataport için sabırsızlandığını belirtti.

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı ziyaret eden Demircan, bölgedeki çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı ile beraber müze inşaatlarını gezen Demircan, Taşhan ve bedestende de incelemelerde bulundu. Bakan Yardımcısı, Samsun’a geliş amacının Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün sürmekte olan inşalarını incelemek olduğunun altını çizdi.

Samsun’a artı değer katacak ve şehir turizmine katkı sağlayacak projeleri bizzat gördüğünü belirten Demircan, “Müzemiz bittiğinde tüm Karadeniz’in ilgisini çekecek. Tahmin ediyoruz ki, müze Karadeniz’in en iddialı yapılarından biri olacak. Şehrin merkezinde de Belediye Başkanımızın güzel fikirleri var. Şehrin turizmine katkı sağlayacak önemli hazırlıklar yapılıyor. Aslında Samsun ile İstanbul arasında kozmopolit açıdan bir benzerlik mevcut” dedi.

O ülkeler Galataport’u bekliyor

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcı Ahmet Misbah Demircan, Samsun'da İstanbul Galataport ile ilgili açıklamalar yaptı.

İstanbul Galataport hakkında da düşüncelerini dile getiren Demircan, “Bu yıl ilk müşterilerimizi ağırlayacağız. Karadeniz’e kıyısı olan neredeyse tüm ülkeler bu projenin hayat geçmesini bekliyor. Başlangıç noktası da İstanbul olmasından dolayı, tüm Karadeniz’de bir hareketlenme bekliyoruz. Samsun’un bu projeden kruvaziyer turizm, müze ve tarihi mekanlar bağlamında fırsatları değerlendirme şansı olacak” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Demircan, halk kütüphanesi inşaatında inceleme yaptı. 

Samsun Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Misbah Demircan'dan Galataport açıklaması

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds