Accor Otel Grubu, bünyesindeki tüm otellerde tek kullanımlık plastik ürünleri kaldırma kararı aldı.

Dünyanın öncü otel grupları arasında yer alan Accor Otel Grubu, Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) ile Dünya Turizm Örgütü öncülüğündeki Global Turizm Plastikleri Girişimi’ne, Ellen MacArthur Vakfı ile beraber katılmayı taahhüt etti. Bu taahhüt ile beraber, otel grubunun çatısı altındaki tüm otellerde 2022 yılına kadar tek kullanımlık özelliğe sahip olan plastik ürünlerinin kaldırılması amaçlanıyor.

Birleşmiş Milletler Global Turizm Plastikleri Girişimi’ne katılacak olan otel grubu, çevresel etkileri olumsuz bir şekilde devam eden ve dünya okyanuslarının plastik kirliliğine yol açan ürünler ile mücadele etmek adına çabalarını sürdürüyor.

Her yıl 200 milyondan fazla yemek sunan ve 120 milyondan fazla konuk ağırlayan otel grubu, son 25 yıldır kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımları doğrultusunda çevreci adımlar atıyor. Bugüne kadar, otellerin yüzde 94’ünde pipet, karıştırıcı ve pamuklu çubuk kullanımı ortadan kaldırıldı.

“Accor Otel Grubu sosyal farkındalıklarına devam edecek”

Otelin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sebastien Bazin, verilen taahhüt ile ilgili olarak “Dünyamız üzerindeki etkimizin farkında olarak herkes için somut faydalar yaratmak en büyük amacımız. Bize rehberlik ve öncülük eden en önemli şey, iyi bir vatandaş olmaya çabalayan herkesi yönlendirecek olan sosyal farkındalıktır. Farkında olmak, sosyal bağlamda tutarlı olmak anlamına geliyor” dedi.

Yapılan duyuru ile beraber 2020 yılının sonuna kadar plastik tuvalet malzemeleri ve bardaklar, birer birer ortadan kaldırılacak. 2022 yılının sonunda ise, toplantı alanları, fitness merkezleri, restoran ve daha birçok farklı aktivite alanlarında tek kullanımlık plastik ürünlerin kullanımı sona erecek.

Antalya Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Accor Otel Grubu'ndan plastik ürün hamlesi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds