Yeni tip koronavirüs nedeniyle, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından Amerikan vatandaşlarına Çin’e seyahat etmemeleri yönünde bir uyarı daha geldi.

Vuhan kentinde başlayan ve tüm dünyanın endişe içerisinde takip ettiği yeni tip virüse ilişkin ABD Bakanlığı, Çin’e dair seyahat tavsiyesini böylelikle dördüncü dereceye çıkarmış oldu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “Çin’in tamamına yayılan koronavirüs salgını nedeniyle Çin’e seyahat etmeyin. Vatandaşlarımız, uygulanması muhtemel ani seyahat kısıtlamalarına karşın her zaman için hazırlıklı olmalıdır. Hava yolu şirketlerimiz, Çin’e giden ve oradan gelen seferleri azalttı veya askıya aldı” ifadeleri kullanıldı.

Koronavirüs dünyayı alarma geçirdi

Vuhan Virüsü

Bakanlık Sözcüsü Morgan Ortagus, salgın kaynaklı olarak dün gün boyunca Çin’de ikamet eden personel ve sivil vatandaşların ülke dışına tahliye edildiğine dair bir açıklama yapmıştı. 12 Aralık tarihinde tespit edilen virüs, Vuhan kentini alarma geçirmişti. Ardından, Vuhan Belediyesi’nin Sağlık Komisyonu tarafından alınan karar neticesinde 31 Aralık’ta 27 kişide daha bu hastalığın tespit edilmesinden dolayı HUanan Deniz Ürünleri Pazarı kapatılmıştı.

ABD Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD'den koronavirüs salgınına dair bir uyarı daha!

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds