Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, kapılarını 30 Ocak Perşembe günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açacak. 30 Şubat ile 2 Şubat 2020 tarihleri arasında açık olacak fuar, dünyanın dört bir yanından katılımcıları, alım gruplarını ve sektör uzmanlarını ağırlayacak. 35’ten fazla ülkenin dünyanın en turistik noktaları, turistik tesisleri ve aynı zamanda Türkiye’den de 33 il ile 30 ilçenin tanıtılacağı fuara katılım sayısı ise 60 bin olarak tahmin ediliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğu, KOSGEB desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin iş ortaklığında başlayacak olan fuarda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açılış törenine katılacak.

EMITT’e rekor katılım

Hyve Group EMITT Fuar Direktörü Hacer Aydın, yaptığı açıklama son yıllarda büyük ilgi gören fuarlar arasında yer alan EMITT’e en iyi şekilde hazırlandıklarını ve 2020 yılında da 60 bin ziyaretçi hedefini aşacaklarını söyledi. Aydın, “Fuara ev sahipliği yapmak İstanbul ve Türkiye turizmi açısından son derece önemli. Her sene gerçekleştirdiğimiz hosted buyer programı dahilinde, bu yıl da Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrupa’dan yaklaşık 200 davetli tur operatörünü ağırlayacağız. Bu operatörler, her yıl ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini tanıyorlar. Bunun yanı sıra İstanbul da daha yakından tanınıyor. Dolayısıyla fuar, ülkemiz için çok önemli bir değer. Aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da politika ve stratejilerine destek oluyoruz. Yabancı ziyaretçi katılımının artış göstermesiyle beraber bu sene Adana’nın gastronomi kültürü, Göbeklitepe’nin tarihi ve Ege’nin zeytinyağı gibi çok önemli konu başlıklarımız gündemde olacak. Fuar, tam 24 yıldır Anadolu’nun değerlerini turistik markaya dönüştürme anlamında önemli bir platform oluyor” dedi.

EMITT Fuarı

2019’da dünyanın en çok turist çeken ülkeleri sıralamasında 6. basamakta yer alan Türkiye’yi zirveye çıkarma ve ortak bir akıl platformu yaratma misyonu taşıyan EMITT’te bu yıl sektörün ekonomisi, trendleri, öne çıkan destinasyonları ve gelecek on yılın teknolojik inovasyonları konuşulacak. Fuarın etkinlik programı partnerleri arasında Gezimanya, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), HotelRunner, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), Reo-Tek, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Türkiye Otelciler Federasyonu Derneği (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Urban Strategy Partners ve HTC Vive yer alıyor.

EMITT Fuarı

2019 yılında 48 milyon 46 bin 732 ziyaretçiyi ağırlayan Türkiye’nin, 2020 turizm sezonunda sektör stratejilerinin, öne çıkan pazarların ve turizm öngörülerinin konuşulacağı fuarda 35 ülke tanıtılacak. Dünyanın en çok turist ağırlayan 10 ülkesi arasında yer alan Çin, Meksika ve Almanya da 24. EMITT Fuarı’na katılacak. Fuar aynı zamanda Lübnan, Sırbistan, İngiltere, Kuzey Kıbrıs, Malta, Bulgaristan, Dubai, Japonya, Litvanya, Güney Kore, Endonezya, Şili, Hindistan, Hırvatistan, Özbekistan, Azerbaycan, Karadağ, Gine, Nepal, Moğolistan, Bosna Hersek, Kosova, Cezayir, Brezilya, Filistin, Makedonya, Gürcistan’a ev sahipliği yapacak. Ülkeler, kuracakları stantlarda, coğrafi özelliklerini, tarihsel ve kültürel ögelerini, yemeklerini ve folklörlerini tanıtarak İstanbullulara renkli bir Fuar yaşatacak.

Her sene olduğu gibi 24’üncüsünde de rekor sayıda yabancı ziyaretçiyi ve turizm profesyonelini ağırlamaya hazırlanan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, geçtiğimiz sene 94 ülkeden 5.620 katılımcı ve 57.470 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza atmıştı

İstanbul Otelleri

Turizm Haberleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24. EMITT Fuarı için geri sayım başladı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds