6458 sayılı Yabancı ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 18’inci maddesi gereği verilen kararlar ile beraber, Türkiye toplam 11 ülkeye vize muafiyeti sağladı. Karar, Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete’de yayımlandı.

Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, Malta, Norveç, Polonya ve Portekiz’e vize muafiyeti sağlayan karar ile, bahsi geçen ülkenin vatandaşları Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içerisinde azami 90 günlük ikamet süresine tabii olan turistik seyahatlarinde ve transit geçişlerde vize muafiyetinden yararlanabilecek.

Resmi Gazete

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı imza ile yayımlanan karara göre, Avusturya Cumhuriyeti, Belçika Krallığı, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Hırvatistan Cumhuriyeti, Hollanda Krallığı, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya Krallığı, Malta Cumhuriyeti, Norveç Krallığı, Polonya Cumhuriyeti ve Portekiz Cumhuriyeti’nin vatandaşları, Türkyie’ye yapacakları 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik seyahatlerde bu muafiyetten faydalanabilecek.

Antalya Erken Rezervasyon Fırsatları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 ülkeye vize muafiyeti kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds