Türk Hava Yolları(THY), 24 adet Boeing 737 MAX tipi uçaklarının uçuşlarını askıya alma kararı vermişti. Yapılan açıklama ile birlikte, bu uçakların yaz tarifesinde operasyonlarda değerlendirilmeyecekleri netlik kazandı. Türk Hava Yolları’nın konuyla alakalı olarak yaptığı açıklama şu şekilde:

“Büyüme stratejimiz dâhilinde filomuzda olan 24 adet Boeing 737 MAX tipi uçaklarımızı, sivil havacılık otoritelerinden gerekli uçuş onaylarının iletileceği tarihe kadar operasyonlarımızda değerlendiremeyeceğiz. Bu durum nedeniyle planlanan bazı uçuşlarımızda iptaller yaşanacaktır. Siz değerli misafirlerimizin anlayışına ve kamuoyunun bilgisine arz ederiz”

Arka Arkaya İki Kaza

Boeing 737 MAX uçakları, son zamanlarda arka arkaya gelen iki kaza ile gündemin ana maddesi olmuştu. 29 Ekim 2018 tarihinde Endonezyalı Lion Air’e ait olan 737 MAX 8 düşmüş, ardından da 10 Mart 2019 tarihinde bu kez Etiyopya Havayolları’na ait olan bir uçağın kazası gerçekleşmişti. Yaşanan iki kazada, toplamda 346 kişi yaşama veda etti.

Ek olarak, MCAS olarak nitelendirilen sistem arızası dolayısıyla meydana gelen kazaların ardından uçaklar, havacılık otoritesinin vermiş olduğu karar ile 13 Mart’ta yere indi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

THY'den "Uçuş İptali" Açıklaması

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları