Bayram Tatili’nin 9 gün olmasını fırsat bilen tatilciler, Karadeniz’e akın etti. Dokuz gün boyunca Karadeniz yaylalarında doyasıya kafa dinleme imkanı bulanlar, eşsiz doğa ile baş başa bir tatil dönemi geçirmiş oldu. Giresun başta olmak üzere birçok Karadeniz şehri, tatilcilerin uğrak adresi oldu.

Rize, Ordu, Gümüşhane, Trabzon, Artvin ve Giresun’un yaylalarında kendilerini bulan tatilciler, ziyaret ettikleri Karadeniz’de 9 günlük fırsatı en iyi şekilde değerlendirdi. Özellikle Trabzon’da Uzungöl ve Ayder Yaylası’nın yoğun ilgi gördüğü bu dönemde, 10 binlerin kendisini doğaya bıraktığı belirtildi. Giresun’da da tatilcilerin doğaya olan ilgisi son derece büyüktü.

Kümbet Yaylası Turiste Doydu

Kümbet Yaylası
Kümbet Yaylası

Karadeniz’de bayram tatili yoğunluğu sırasında en çok talep gören yerlerden biri olan Kümbet Yaylası ve Karadeniz’e gelen ziyaretçiler hakkında, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner bazı açıklamalarda bulundu.

Kümbet Yaylası’nın adeta turiste doyduğunu belirten Uzuner, tatil boyunca çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladıklarının altını çizdi. Kümbet Yaylası dışında Giresun’da Mavigöl ve Kulakkaya Yaylası’nın da son derece yoğun talep gördüğünü söyleyen Uzuner, şehir merkezi veya yaylalar fark etmeksizin tüm otellerin yüzde 100’ünün dolu olduğunu belirtti.

Giresun’un Karadeniz turizmine büyük bir değer kattığını söyleyen Tamer Uzuner, şehrin gerek acenteleri, gerek otelleri ve gerekse de destinasyonları ile yaz sezonuna hazır olduklarını, turizmden hak ettikleri payı doğa ve kültürü korumayı başararak alacaklarını belirterek sözlerini sonlandırdı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayram Tatili'nde Karadeniz'e Akın

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları