Peki gezgin ruhlarımızı tanıştırmaya ne dersin? Ben Zeynep ve eşim Ahmet Fatih 05.12.2015 ' te tanışmış , 05.12.2017 günü dünya evine girmiş gezgin bir çiftiz. Üniversite yıllarımızdan beri birbirimizden habersiz olarak gezmiş ve her fırsatta ''Evlenince Gezemezsin'' sözüne maruz kalmışız.

Birlikte ilk adımlarımızı attığımız günden beri gezmeye olan engelin evlilik değil , evliliğe biçtiğimiz rol olduğunu anladık ve bunu ne kadar çok kişiye anlatabilirsek o kadar mutlu olacağız. İşte bu yüzden buradayız ve bu sözcükler dilimizden dökülüyor ve elimizden geldiğince dökülecek.

Ne iş yapıyoruz? Nasıl geziyoruz? Gezmeye nasıl vakit buluyoruz? Maddi ve manevi imkanlarımız nelerdir? Sizinle bu konulara açıklık getirip bizi daha yakından tanımanızı sağlayalım.

Bir biyoloji öğretmeni ve kamu personeli olan eşimle hiçbir zaman çok yüksek bütçelere sahip olamadık, bunu belirtmemizin nedeni gezmek için çok yüksek bütçelere sahip olunması gerektiğine dair düşünülen önyargılar.

Evlenmeden önce ihtiyaçlarımızı iki kısma ayırdık : zamanla telafi edilebilecekler ve edilemeyecekler. Düğünümüzün ve balayımızın hayatta bir defa yaşayabileceğimiz şeyler olması nedeniyle  bu konularla ilgili ayrıntılarda bütçe tasarrufu yapmadık. Sonuç olarak zaman içinde tamamlanmış eşyalarımız ve hiç unutamayacağımız, torunlarımıza mutlulukla bahsedeceğimiz bir balayı tatilimiz oldu. Evlilik süreci içinde birbirimize toplumun belirlediği rolleri tanımlamak yerine, mümkün olduğunca birbirimize yardımcı olarak birlikte geçirdiğimiz vakitleri arttırmaya çalıştık. Sonuç olarak evlilik bizim için gezgin ruhlu iki insanın yol arkadaşlığı oldu.

Biz evlenince daha çok ve daha kolay gezmeye başladık. Tüm kalbimizle söylüyoruz ki '' EVLENİNCE DE GEZERSİN'' Yol anılarımızı dinlemek istersen biz burda olacağız. Sevgiler…

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

evlenince.de.gezersin
Biz Zeynep ve Ahmet Fatih, evlendik ve “Evlenince gezemezsin” sözüne muhalefet olarak geziyoruz. Sizinle yol arkadaşı olmak ve anılarımızı paylaşmak istiyoruz

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gezgin Ruhların Tanışması

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds