Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurduğu Pera Müzesi’nin giriş katındaki Pera Café, kentin kalabalığından uzak keyifli bir mola vermek isteyenleri ağırlıyor

İstanbul’un belki de en keyifli adreslerinin başında gelen Beyoğlu’nda alternatif bir buluşma ve yeme-içme mekanı olarak hizmet veren Pera Café,  zengin menüsüyle dikkat çekiyor. Sanat dolu bir günün ardından soluklanmak veya Beyoğlu’nun mistik sokaklarında dolaşmaktan yorulan ziyaretçilerine zarif bir seçenek oluşturan kafe, geniş kahvaltı seçenekleri ile konuşuluyor. Kahvaltının yanı sıra çeşit çeşit atıştırmalıklar, çorba, sandviç, salata ve makarnalarla damak tadını bilenlere hitap eden Pera Café, çocuklu ailelerin bir numaralı adreslerinden biri.

Sergiye Özel Menü Seçenekleri

Pera Café’nin sunduğu ilginç ve bir o kadar da hoş hizmetlerinden biri de  müzede düzenlenen süreli sergilere paralel olarak, sunduğu  dünya mutfaklarından örnekler içeren menüleri. Mesela halen izlenime açık olan “Mürekkepten” sergisi kapsamında sunulan Çin menüsünde, zencefil turşusu, Çin mantısı, Çin böreği, noodle, soya soslu tavuk ve yeşil çay konuklara ikram edilenlerden bazıları.

Buram buram tarih ve sanat kokan Pera Café’nin ziyaretçilerine diğer bir sürprizi ise tüm bu lezzetlerin, Cuma günleri 18.00-22.00 saatleri arasında %20 indirimli olması.

Ziyaretçiler Uzun Cuma etkinliği kapsamında süreli serginin yanı sıra, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri”, “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni”sergilerini ücretsiz gezebilir; sıra dışı bir keşif sunan “Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk: Sanal Gerçeklik Deneyimi” başlıklı VR uygulamasını deneyimleyebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Serin Bir Mola Verin: Pera Cafe

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları