Antalya Kemer’de yaralı halde bulunan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağasının tedavisini üstlen SEA LIFE İstanbul, uzattığı yardım eliyle bir kez daha doğa severlerin hayranlığını kazandı.

 Dünyadaki tüm deniz kaplumbağalarını ve deniz canlılarını korumak için çalışmalar yürüten SEA LIFE’ın Türkiye’deki merkezi SEA LIFE bir süre önce balıkçıların ağlarına takılı halde bulunan dişi deniz kaplumbağasına yardım için kolları sıvadı. Tüm tedavi ve bakımının SEA LIFE İstanbul ekibi tarafından üstlenildiği yardım kapsamında, Dişi deniz kaplumbağası sağlığına kavuşur kavuşmaz habitatına geri bırakılması planlanıyor.

Antalya’nın Kemer ilçesinde balıkçıların ağlarına takılan ve sağlığından endişe edilen Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası,  40 yılı aşkın bilgi birikimine sahip, Dünyanın en çok ziyaret edilen akvaryum zinciri SEA LIFE’ın şimdi emin ellerinde. Kaplumbağa, alanında uzman akvarist ve veteriner ekibi tarafından SEA LIFE İstanbul ‘da bulunan, Türkiye’nin ilk bakanlık onaylı Kaplumbağa Hastanesi’nde bakım altına alındı.

Caretta Caretta Cinsi Deniz Laplumbağası SEA LIFE İstanbul’a Emanet Edildi

Balıkçılar, ağlardan kurtarıp tekrar denize bıraktıkları deniz kaplumbağasının ters dönüp denge problemi yaşadığını görünce SEA LIFE İstanbul’a başvurdular. Başvuruyu alır almaz harekete geçen SEA LIFE ekibi, canlının sağlık probleminin ne olduğunu öğrenmek için gerekli tetkikleri gerçekleştirdikten sonra tedavi sürecine başlayacak. Kabuk ölçüleri yaklaşık 35 cm’e 30 cm ve ağırlığı 3 kilo 700 gram olan genç yaşlardaki dişi deniz kaplumbağası tedavi süreci tamamlanana kadar SEA LIFE İstanbul’da misafir edilecek ve sağlığına kavuşur kavuşmaz yeniden habitatına bırakılacak.

SEA LIFE İstanbul Sayesinde Dilek Habitatına; Iggy Yeni Güvenli Yuvasına Kavuşturmuştu

SEA LIFE İstanbul son olarak, Çanakkale sahilinde başından ağır yaralı bir şekilde bulunan ve SEA LIFE İstanbul veterinerleri tarafından iki kez ameliyat edilip iyileştirilen Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası Dilek’i denize bırakmıştı. Akvaryum zinciri 2015 yılında da ölmek üzere bulunan ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan iki deniz kaplumbağasını da zorlu bir tedavi sürecinden sonra Mersin kıyılarından habitatlarına kavuşturdu. Merkez, geçtiğimiz yıldan bu yana da 2005 yılında Karayip Denizi’ndeki Cayman Adaları’nda yaralı olarak bulunan ve İtalya’daki akvaryumdan transfer edilen deniz kaplumbağası Iggy’ye ev sahipliği yapıyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEA LIFE İstanbul’dan Caretta Caretta’ya Yardım Eli

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları