British Council önderliğinde yürütülen ve Türkiye’den de ATÖLYE ile Abdullah Gül Üniversitesi, Yunanistan’dan Bios ve son olarak da Sırbistan’dan Nova Iskra ortaklığıyla düzenlenen Connect for Creativity projesi, 7 Ekim-17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek bir Sanat ve Teknoloji Rezidans Programı düzenleyecek.

28 Temmuz’a kadar devam edecek olan başvurular, Connect of Creativity resmi internet adresi üzerinden yapılabiliyor. Atina, Belgrad ve İstanbul’da gerçekleşecek olan program, katılımcılarını bekliyor.

Türkiye-AB Kültürlerarası Diyalog programı, Yusuf Emre Enstitüsü tarafından yürütülüyor. Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen Connect for Creativity, tam 1.5 senelik bir program olarak karşımıza çıkıyor. Eskiye nazaran daha açık ve daha bütünleşik toplumların kurulması sürecisini destekleyen yenilikçi araştırma ve işbirliği projeleri, sayı olarak artması hedeflendiği için Avrupa’daki yaratıcı platformlardan bir ağ kurulması hedefleniyor.

Program ile birlikte Türkiye, Birleşik Krallık, Sırbistan ve Yunanistan’dan sanatçılar bir araya gelecek. En büyük amacın kültürlerarası işbirliği deneyimi kazandırmak olduğu program Atina, İstanbul ve Belgrad’da eş zamanlı olarak düzenlenecek. 12 katılımcı, 6 haftalık yoğun süreçte yaratıcı bireyler ve organizasyonları buluşturan ağlara dayalı olan bir kültürün, günümüz düzeninde nasıl bir tutarlılık ile gerçekleşebileceğini detaylı şekilde inceleyebilecek.

Seçilen Eserler Sergilenecek

Sanat ve Teknoloji Rezidans Programı’na katılan sanatçıların, küratör tarafından belirlenmesi beklenen çerçeveye, özgün ve disiplinli olarak yanıt vermesi en büyük beklenti olarak görülüyor. Bireysel veya küçük gruplar halinde çalışma imkanı bulacak olan katılımcılar, programın bitişi ile beraber ürettikleri eserleri yer aldıkları programda sergileyecek. Eş zamanlı olarak yapılacak ev sahipliklerinin ardından küratör tarafından seçilen eserler, 2020 yılının baharında Birleşik Krallık’ta düzenlenecek olan kapanış sergisinde gösterilecek.

Son Başvuru Tarihi 28 Temmuz

Rezidans programına katılmak için gereken şartların başında 18 yaşını doldurmuş olmak ve uluslararası işbirliklerine ilgi duymak geliyor. Bunun yanı sıra 7 Ekim ile 17 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan programa başvuracak bireylerin, belirtilen tarihler arasındaki programa kesintisiz olarak katılım göstereceklerini teyit etmeleri de beklentiler arasında.

British Council, ATÖLYE, Bios ve Nova Iskra proje ekipleri tarafından değerlendirilecek olan başvurular, ardından proje küratörünün belirleyeceği 12 katılımcı ile belli olacak.

Program dahilinde seçilen katılımcıların 6 haftalık konaklama ve seyahat ihtiyaçları, işlerin ve projelerin üretimi için yapılan harcamalar ile birlikte proje tarafından karşılanacak. Aynı zamanda her katılımcı, kişisel ihtiyaçlarını karşılamak adına da 600 Euro ödenek alacak.

28 Temmuz Pazar gününe kadar sürecek olan başvurular, Connect for Creativity internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanat ve Teknoloji Rezidans Programı Katılımcılarını Arıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları