Rusya Federal Turizm Ajansı, politik kargaşaların yaşanmasını sebep göstererek bu kargaşa sona erene kadar Gürcistan’a yapılan tur satışlarının durdurulmasını istedi. Gürcistan’da hala devam eden siyasi olay ve faaliyetler nedeniyle Rusya, Gürcistan üzerine yapılan tur satışlarının askıya alınmasını önerdi. Rusya Federal Turizm Ajansı tarafından acentelere toplu olarak gönderilen yazıda, Gürcistan’da devam deden siyasi gerilim ve kargaşa nedeniyle bu ikilem ortadan kalkana kadar Gürcistan’a tur düzenlenmemesi tavsiye edildi.

Rus Dışişleri Bakanlığı da daha önce yaptığı açıklamada Gürcistan’da faal durumda olan siyasi kargaşadan dolayı vatandaşlarının bu ülkeye seyahat etmekten kaçınmaları önerisinde bulunmuştu.

Bu çağrıyı bir ileri boyuta taşayan Rostourism, Rus tur operatörlerine ve seyahat acentelerine toplu bir yazı gönderimi gerçekleştirdi. Gürcistan’da devam eden kargaşanın sona erme sürecine kadar hem tur satışları hem de bireysel olarak bölgeyi ziyaret etmeyi planlayan turistlere yönelik hizmetlerin de askıya alınmasını talep eden ajans, Rus turistlerin bu bölge hakkında detaylıca bilgilendirilmesini istedi.

Sputnik’e röportaj veren seyahat acenteleri, çağrı üzerine uygulamaya koydukları tavır ile birlikte Rus turistlerin Gürcistan seyahat planlarını hızla iptal etmeye başladıklarını aktardı.

Rusya Karşıtı Protesto

Gürcistan’da Rusya’ya karşı gerçekleştirilen büyük protestoların sonrasında Rusya, 8 Temmuz tarihi itibariyle ülkeye dönük tüm uçuşlarını durdurdu. Rusya Devlet Başkanı Putin’in de imzaladığı kararnameye göre 8 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Rusya’dan Gürcistan’a tarifeli veya tarifesiz fark etmeksizin, uçuş yapılamayacak.

Rus heyetinin 26. Ortodoks Parlamentolararası Genel Asamblesine katılım göstermesi ve aynı zamanda Rus milletvekili Gavrilov’un Parlamento Başkanı’nın makamından konuşmasının ardından başlayan olaylar ve protestolar, parlamentonun kuşatılmasına kadar gitmişti. Parlamentonun içine giriş yapmaya çalışan göstericiler, polisler ile arbede yaşamıştı. Tüm bu olaylar neticesinde Rusya, vatandaşlarını koruma amacıyla Gürcistan’a uçuşları durdurma kararı aldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
Arda Çağatay Genç
1995 doğumlu, doğma büyüme İstanbullu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra, BuTatilde.com'da Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

Rusya Gürcistan'a Tur Satışlarını Durdurdu

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları