Bir yıllık aranın ardından Birlikte Güzel desteğiyle geri dönen Rock Off, 6 Temmuz’da başlıyor.

Türkiye’nin en büyük Rock /Metal festivallerinden kabul edilen Rock Off, Parkorman’da müzik tutkunlarını bir araya getirecek. Opeth, TEC, Undertakers, Pentagram ve daha pek çok rock grubunun sahne alacağı  Rock Off, önceki yıllarda Megadeth, Korn, Amon Amarth, Apocalyptica gibi gruplara ev sahipliği yapmıştı. 2014 yılından bu yana meraklılarınca ilgiyle takip edilen Türkiye’nin önemli rock/metal festivallerinden Rock Off, Birlikte Güzel ile metal müzikseverlerin kalbini fethedecek. Bir yıllık aranın ardından hızlı bir dönüş yapan Rock Off festivalinde, bu yıl sahnenin ilk konuğu TEC olacak. TEC’in ardından ise sahnedeki yerlerini Türk Metalcore ve Melodik death metal grubu Undertakers  alacak. GÜRZ olarak kurulan, sonradan bugünkü hâline evrilen ve Anadolu gamlarına bağlı kalan İstanbullu death metal grubu Khepra’nın yanı sıra festivalin bu yılki konuklarından biri de  Southern Metal, Sludge Core tarzı bir beste grubu olan ve Türkiye’de türünün ilk örneği olan Ankaralı grup Black Tooth olacak.

Rock Off Festivali’nin en önemli Türk grubu ise Heavy Metal tarzının ülkemizdeki sembolü haline gelen Pentagram. 30 yılı aşkın süredir müzik hayatını sürdüren Pentagram, son olarak sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı ve grubun 30. yılına özel olarak 2017’de yayımlanan “Akustik” albümü ile kendini yeniden hatırlatmıştı.

Festivalde ayrıca, kendilerine “Epik, Folk, Metal” etiketini uygun gören Helsinki’li Fin folk metal grubu Ensiferum ve İsveç’in progresif metal türündeki en büyük gruplarındanOpeth en dikkat çeken gruplar olarak sahnedeki yerini alacak.

Birlikte Güzel Sunar: Rock Off 2019’un en dikkat çeken ismi Opeth

Rock Off 2019

1990 yılında İsveç’te kurulmuş progresif metal grubu Opeth, etkin olduğu yıllardan günümüze kadar caz, progresif rock, geleneksel, blues, klasik tarzdaki müziği, metal müzik ile müziğini daima canlı tutmuş zenginleştirmiştir. 13.cü albümünün duyurusunu yapan grup, İlk zamanlarında Extreme Metal, death metal hatta black metal melodilerini çok yoğun kullanırken, Blackwater Park ve Deliverance albümlerinden sonra progresif etki hızla baskınlaşmıştır. Türkiye’de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip grup, akustik gitar ve yumuşak vokal bölümlerinin yanı sıra, güçlü geçişler ile sert melodilere ve brutal vokalleri sıkça kullanıyor.

Audioban Music Embassy

Düzenlediği etkinlikler ve yayımladığı albümlerle bağımsız müzik sahnesine taze kan olan müzik inisiyatifi Audioban, Rock Off katılımcılarını Audioban Music Embassy’e bekliyor. Audioban Music Embassy, Dragon’s Den (powered by Audioban) sahnesinde yer alacak İzmirli melodik hardcore grubu Scenes We Have Missed ve İstanbul çıkışlı melodik death & thrash metal ekibi Furtherial’ın yanı sıra imza saatleri ve müzik ekseninde deneyim alanlarına ev sahipliği yapacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rock Off 2019 "Birlikte Güzel" ile Geri Döndü

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları