Bu yıl da 1-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Red Bull Music Festival Istanbul, müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak program içeriyor.  

Pozitif organizasyonun imzasını taşıyan ve geçen yıl ilki düzenlenen  Red Bull Music Festival Istanbul’un bilet satışları başladı. Biletix’in avantajlı fiyatlarla satışa sunduğu etkinlikte 5 benzersiz konsept yer alacak. 6 ayrı mekanda 15 güne yayılarak müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan organizasyon, sergiler, radyo programları, canlı performanslar ve atölyeleri ile de oldukça zengin.

Elektronik dans müziğini fütüristik açıdan ele alan Futurave Night konseptinin yanı sıra; synthesizer müziğe odaklanan Aposynthesis Night, hip hop müziğin Berlin – İstanbul yolculuğuna tanık olacağımız Kan Kardeşler Gecesi, Afrika müziğinin farklı isimlerini bir araya getirenAlpha Night ve Vogue kültürünün parıltılı dünyasını yansıtan Ballroom Night gibi benzersiz müzik alternatifleriyle şenlenecek olan festival, 90’dan fazla sanatçıya ev sahipliği yapacak.

Red Bull Music Festival Istanbul geceleri hakkında:

Alpha Beat Night- 3 Ekim 2019 Perşembe

Aposynthesis Night – 4 Ekim 2019 Cuma

Kan Kardeşler Gecesi- 5 Ekim 2019 Cumartesi

Ballroom Night – 11 Ekim 2019 Cuma

Futurave Night – 12 Ekim 2019 Cumartesi

  • Festivalin ilk konsept gecesi olan AlphaBeat Night,3 Ekim Perşembe akşamı Feriye’de benzersiz bir Boğaz manzarası eşliğinde yerli ve yabancı olmak üzere Afrika müziğinin en renkli isimlerini bir araya getirecek.
  • 2. Red Bull Music Festival Istanbul’un ikinci konsept gecesi Aposynthesis Night ile synthesizer müziğinin derinliklerine doğru görsel ve işitsel şovlar, müzikseverlerindeneyimine sunulacak. Aposynthesis Night4 Ekim Cuma günü Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nde yer altında gerçekleşecek.
  • Hip hopmüziğe bir nevi saygı duruşu niteliğindeki konsepti ile “Kan Kardeşler”Gecesi, Berlin ve İstanbul arasındaki müzikal köprüyü yeniden kuracak. Almanya’da doğup büyüyen Türk müzisyenler, Türkiye’nin farklı kentlerinden çıkmış MC, prodüktör ve DJ’ler; aynı sahnede performans gösterecek. İç içe geçmiş iki kültürün zenginliğinin yansıtılacağıKan Kardeşler Gecesi, 5 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleşecek.
  • Şimdiye kadar İstanbul’da benzeri görülmemiş, Voguekültürünün parıltılı ve göz kamaştıran bir sureti olarak işlenecek olan Ballroom Night’ta, bu alt kültür hareketi; moda, müzik ve dans ekseninde gerçek bir coşku ile kutlanacak. biriken sanat kolektifive Red Bull işbirliği ile Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek olan bu gecede katılımcıları; tatlı bir atışma ile dans, müzik ve stil dolu şamatalı bir şölen bekleyecek.
  • Festivalin son konsept gecesi olan Futurave Nightise bir nevi geleceğe dönüş hissi yaratacak. Rave kültürünün yarınını şekillendiren yenilikçi müzisyenler, kurulacak iki ayrı sahnede elektronik dans müziğinin en sofistike örneklerini sergileyecek. Dünyanın farklı coğrafyalarından isimler ve Türkiye elektronik müzik sahnesinin yıldızlarının yer alacağı gecede, müzik ve mekan ilişkisi görsel ve işitsel performanslarla sunulacak. Ritmin başrolde olacağı Futurave Night, 12 Ekim Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’dagerçekleşecek.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Red Bull Music Festival İstanbul Yaklaşıyor

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları