Uçak ve tren gibi taşımacılık alternatifleri her ne kadar yoğun şekilde ilgi görmeye başlasa da, vatandaşlar otobüs yolculuklarını da sık sık tercih etmeyi sürdürüyor.

5 yıl önce 223 milyon olarak hesaplanan yolcu sayısı 2018 yılında düşüşe geçerek 216 milyona inse de, online otobüs biletlerine olan rağbet sürekli bir artış içinde. Fiyat avantajı ve imkanlar açısından ön plana çıkan otobüs biletlerinde dijitalleşme seviyesi sürekli yükseliş trendinde bulunmaya devam ederken, biletall.com CEO’su Yaşar Çelik online otobüs bileti oranının yüzde 30 seviyelerine kadar geldiğini belirtti.

Hem güvenli ödeme seçeneğinden dolayı, hem de sağladığı fiyat avantajlarına istinaden bireylerin bilet satın almaları artık dijital çağa ayak uydurmaya başladı diyen Yaşar Çelik “Rakamlar bunu gösteriyor. Önümüzdeki beş yıllık süreçte online otobüs biletlerinin satış payı yüzde 50’lere yaklaşacak” ifadelerini kullandı.

Terminallerden Teknolojiye 

Eskiden otobüs bileti satın almak için terminallerde kuyruklar oluşurken, artık günümüzde cep telefonundan dahi çok kısa bir süre içerisinde bilet satın alma işlemi yapılabiliyor. Seyahat alışkanlıklarının da değişim göstermesiyle birlikte dijitalleşme, otobüs biletleri üzerinde de etkisini gösterdi. Ramazan Bayramı süresince bazı otobüs firmaları, yüzde 65’e varan online satış rakamlarına ulaştı. Dijitalleşme döneminden otobüs biletlerinin de birçok avantajlı olanak yakaladığı görülürken, önümüzdeki yıllarda imkanların daha da fazla genişlemesi bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Otobüs Bilet Satışları Patlama Yaşayacak

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları