Pachamama Alaçatı, 2019 turizm sezonuna güçlü bir giriş yapmayı başardı. Ezber bozan yaklaşımı ve farklılık yaratan tasarımı, mekanın; kendini doğal yaşama adamış, şehir yaşamında bir kayıp haline gelen insan-doğa bağlantısını yeniden yapılandırma arayışında olan bireyler tarafından tercih edilmesini beraberinde getiriyor.

Oldukça konforlu bir yerde doğal malzemeler ile sentezlenen, sanat, tasarım ve mimari bilimlerini de bünyesine ekleyen Pachamama, olağanüstü mimarisinin yanı sıra doğal ürünleri kullandığı için mutfağı ile de Alaçatı turizmine artı değer katıyor. Bayram dönemini tatil ile değerlendirmek isteyen, kafa dinlemek için kaçamak arayan kişiler için otel güçlü temasıyla, ince dokunuşlarıyla ve özenle hazırlanmış mutfağıyla farklı bir tecrübe yaşamayı vaat ediyor.

Mimar Mustafa Teksoy’un yapı biyolojisi teknikleri, doğadan ilham alınarak tasarlayıp inşa etmesine olanak sağladı. Öze dönüş fikri ile birlikte Pachamama, kentleşmenin verdiği rahatsızlık ve betonlaşmaya adeta bir şifa olma özelliği barındırıyor. Hayatın akışını insanlara anımsatan, “yaşayan bir mekan” mottosuyla tasarlanan Pachamama’2nın farklılıklarıyla, şimdiye kadar elde edilen tatil tecrübelerinin dışında bir deneyim yaşamak mümkün.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
1
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimarisi ile Fark Yaratıyor: Pachamama Alaçatı

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları