30
53 Paylaşım, 30 Beğeni

Giethoorn seyahat rehberi ile masalsı bir köyün ziyaretini yapmak mümkündür. Şehir hayatından uzaklaşmak ve gerçekten masalsı güzel bir yerde huzur bulmak için Giethoorn köyü harika bir yerdir. Küçük bir köy olmasına rağmen muhteşem doğası ile ilginç masalsı evleri ve en önemlisi araç trafiğinin olmaması Hollanda’nın bu yerleşimini cazip kılmaktadır. Burada taşıt değil motorlu bir araç bulmak mümkün değildir. Giethoorn için hazırlanmış gezi rehberi ve turizm haberleri burada özellikle araç kullanılmasının yasak olduğundan bahsetmektedir.

Bölgedeki tek ulaşım şekli köyü sarmalayan kanallar ve bu kanallar üzerinde bulunan 176 adet köprülerdir ve kanallarda kullanılan botlardır. Yaklaşık 2600 kişinin yaşadığı köy, gezginlerin bir hayli ilgisini çekmektedir.

Giethoorn’a Ne Zaman Gidilmeli?

Temmuz ve Ağustos aylarında festivaller ve sanatsal etkinlikler bölgeye gelmek için uygun zamanlardır.

Ziyaretçiler köyün muhteşem güzelliklerinden ve sanatsal aktivitelerinden faydalanabilmektedir. Bahar ve yaz ayları her ne kadar bölge için uygun olsa da kışın ayrı bir güzelliği bulunmaktadır. Özellikle buz pateni sevenler kışın burayı tercih etmektedirler. Ayrıca köy, sular tamamen donduğunda farklı bir görsel şölene dönüşmektedir.Masal Köyü Giethoorn Gezisi 3

Giethoorn Nerededir?

Giethoorn Hollanda’nın orta kesiminde bulunan kuzeybatı eyaleti olan Overijssel içinde yer almaktadır. Bu güzel köy, Lahey ve Roterdam’a 110 km, Amsterdam’a ise 90 km mesafe uzaklıktadır.

Giethoorn’da Gezilecek Yerler

Kuzeyin Venedik’i ve Masal Diyarı olarak adlandırılan Giethoorn muhteşem doğası, köy evlerinin mimarisi ve sessiz sakin bir tatil geçirilmesini sağlamaktadır. Bu masalsı köyde,

  • Giethoorn Müzesi
  • Eski Dünya Müzesi
  • Wildeboer Tersanesi
  • Glorıa Maris Kabuk Müzesi
  • Otomobil Müzesi

Başlıca gezilebilecek yerlerdir.Masal Köyü Giethoorn Gezisi 4

Giethoorn’da Nerede Kalınır?

1230 yıllarında Akdeniz’den gelen sığınmacılar tarafından kurulduğu tahmin edilmektedir. Köye gelen sığınmacılar tufan sonrası ölen keçilerin boynuzlarını bulmuşlar ve buraya keçiboynuzu anlamına gelen Giethoorn adını vermişlerdir. Köy 13. yüzyılda kurulmuş olmasına rağmen, Hollandalı yönetmen Bert Haanstra tarafından bu köyde çekilen ”Fanfare” adlı filmle adını duyurmuştur. Bu film sayesinde bilindik bir yer olan Giethoorn her sene binlerce turistin gelmesi ile gelişmiştir. Giethoornda konaklama,

  • Merkez ve yakınında bulunan oteller
  • Ev kiralama
  • Butik oteller ve apartlar

Şeklinde olmaktadır.

Sonuç olarak, masal köyü Giethoorn mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir. Hollanda ve yakın bölgelere gitmeyi planlayanlar, sakinliği, doğayı ve masalsı bir ortamı yaşamak için Giethorn’u planlarına dâhil etmelilerdir.

#BuTatilde Önerisi: Antalya Gezi Rehberi

Giethoorn Otelleri


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

30
53 Paylaşım, 30 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
4
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Köyü Giethoorn Gezisi

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları