14 Ağustos’ta  iki İngiliz takım arasında İstanbul’da  gerçekleşecek Süper Kupa Finali,  turizmcileri şimdiden heyecanlandırdı.

Dünyaca ünlü Liverpool ve Chelsea takımları arasında gerçekleşecek Süper Kupa finali, turizmcilerin yüzünü güldürdü. İstanbul’un  “Süper Kupa Finali gibi büyük bir karşılaşmaya ev sahipliği yapmasını büyük fırsat olarak değerlendiren Dedeman Oteller Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, İstanbul’daki otellerde  son yılların en yüksek doluluk oranına ulaşmayı beklediklerini ifade etti.

Turizmde büyük canlanmanın beklendiği “Süper Kupa Finali  öncesi yalnızca İngilizler’in değil, dünyanın farklı  ülkelerinden pek çok turistin maçı izlemek için İstanbul’a gelmesi öngörülüyor.  Sadece İstanbul için değil ülke ekonomisine sağlayacağı büyük katkı açısından da hayli önem taşıyan final öncesi konuya ilişkin değerlendirmede bulunan  Dedeman Oteller Genel Müdürü Emrullah Akçakaya karşılaşmanın İstanbul turizmine yapacağı etkiyi şu sözlerle dile getirdi: “Süper Kupa Finali gibi büyük bir karşılaşmaya İstanbul’un ev sahipliği yapması, turizm sektörü için harika bir fırsat. Dünyanın her yerinden, kentimize gelecek turistleri biz de otellerimizde Dedeman misafirperverliğimiz ile ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Onlar finalin heyecanını yaşarken, biz de İstanbul’da rahat ve huzurlu hissetmeleri için 50 yılı aşkın deneyimimizle, otellerimize bekliyoruz”.

Tarihi Doluluk Oranları Yakalanacak

“Futbol karşılaşmalarının en önemlilerinden biri olan Süper Kupa Finali sayesinde, İstanbul’un doğal  güzelliklerin tüm dünyaya tanıtılacağını açıklayan Akçakaya, turizmcilerin, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeleri için şimdiden hazırlıklara başlamalarını tavsiye etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzdü Üzdü
0
Üzdü
BuTatilde
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz. En sıcak turizm haberlerini ve en güzel seyahat yazılarını sizler için paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liverpool-Chelsea Süper Kupa Maçının Galibi İstanbul Olacak

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları