Bu Tatilde de kitap okumadan geçmeyeceğinizi düşündük.

Bu Tatilde ekibi olarak size tatilde okumaktan keyif alacağınız 10 güzel kitabı derlemeye çalıştık. Derleme listemize oy kullanarak en sevilen kitabın belirlenmesinde yardımcı olabilirsiniz. Sizin tavsiyeniz listemizde varsa oy kullanarak destek olabilir yoksa yorum olarak atmanızı tavsiye edebiliriz.

 1. İmages Gazi Mustafa Kemal Ataturk Ilber Ortayli
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  6

  İlber Ortaylı gibi Türkiye’nin yaşayan büyük Türk Tarih Profesörü tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabının yazılması beklenen bir durumdu. Kitap içeriğinde sadece belgeler yer almazken Büyük tarihçinin bu yaşına kadar edindiği deneyimler ile karşılıklı okuma tekniği kullanılarak oldukça sade bir şekilde yazılmış olduğunu belirtmek gereklidir.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabını torunu ve tüm gençlere ithaf ettiğini de belirterek her Türk gencinin okuması gereken kitaplardan biri olmuştur. 2018 yılına girdikten sonra en çok satan kitap listesinde yer almaktadır.

 2. İmages Gomulu Dev Kazuo Ishiguro
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  3

  Usta yazar Ishiguro, Romalılar sonrasındaki Britanya'da geçen bir aşk, savaş ve intikam romanı kaleme almış. Yazar, Britonlar'dan Axl ile Beatrice yıllardır görmedikleri oğullarına kavuşmak için tehlikeli topraklarda çıktıkları zorlu yolculuğu anlatmış. Bunu da hafızanın ve anıların gücü üzerinden esrarlı bir biçimde işlemiş...

 3. İmages Konstantiniyye Oteli Zulfu Livaneli
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  3

  Zülfü Livaneli'den İstanbul'un derinlikleriyle, insanların hikayelerini kesiştiren bir roman.

  Yedi yıldızlı Konstantiniyye Oteli'nin açılış günü ve erken bir yılbaşı kutlaması...Bu kutlamaya bütün cemiyet hayatı, iş dünyası, politikacılar vs. katılıyorlar. Bunun yanı sıra beklenmedik biçimde yer altında ölüler de bu kutlamada arz-ı endam ediyorlar. Otel bir anda binlerce yıllık bir serüvenin kesiştiren bir mekâna dönüşüyor...

 4. İmages Icimizdeki Seytan Sabahattin Ali
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  3

  Türk Edebiyatının en değerli yazarlarından olan Sabahattin Ali’nin İçimizdeki Şeytan kitabı günümüzde hala en çok okunan eserleri arasında yer alır. Yazarın kullandığı oldukça mükemmel Türkçesi ile kitap tam bir okunmaya değer eser haline geliyor.

 5. İmages Sakli Secilmisler Soner Yalcin
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  2

  Araştırmacı gazetece yazar Soner Yalçının kaleme aldığı Saklı Seçilmişler kitabı 2018 yılının en çok okunan kitaplarındandır. Dünyada gıda terörünün nasıl işlediğini ülkemizdeki etkilerini ve son yıllarda giderek artan kanser, hormonsal bozukluklar, diyabet gibi hastalarının temelini kaleme aldığı bir eserdir. Kitabı okur okumaz seçen değil seçilen olduğunuzu hissedeceksiniz.

 6. İmages Sakin Buyume Cocuk Muhammet Recep Arar
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  2

  Yazarın yazma tarzı genel anlamda çok beğenilmese de kitapta yer alan çarpıcı ve etkili sözleri sayesinde en çok okunan ve satılan kitaplar listesine girmiştir. Yalnızlar kalabalıkları dinler de kalabalıklar yalnızları pek dinlemez çocuk gibi etkili cümleler yer almaktadır.

 7. İmages Devir Ece Temelkuran
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  1

  "Devir", Ece Temelkuran'ın son romanı. 

  "Bu bir devir romanı. Herkesin zamanı bir başkasına devrettiği hayatta, Ali ve Ayşe'nin beraber kurdukları gizli bir dünya var içinde. Sadece o iki çocuğun gördüğü ve bir tek dilsiz kuğuların bildiği bir yer. O dünyada bugün yaşadıklarımıza asıl biçimini verenler, yani unuttuğumuzu hatırlamadığımız şeyler var... Ece Temelkuran, yalnızca çocuk gözümüzle bakınca hatırlayacaklarımızı anlatıyor. Dilsiz kuğuların dün söylediklerini yarına devrediyor..." (Tanıtım Bülteninden).

 8. İmages Bir Cokusun Oykusu Stefan Zweig
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  1

  XV Louis dönemini konu alan kitapta sarayda etkin rolü olan bir kadının Kral tarafından saraydan sürülmesi anlatılır. Stefan Zweig’in en beğenilen kitaplarından biri olan Bir Çöküşün Öyküsü 2018 yılında en çok okunan kitapların listesine girmeyi hak etmiştir

 9. İmages Seker Portakali Jose Mauro de Vasconceles
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  1

  Zamanı geldiğinde acıyı keşfeden küçük Zeze’nin acı dolu yaşamına ve onun en iyi dostuna tanık olmaya hazır mısınız? Tüm dünyada en çok okunan ve satılan kitaplar arasında yer alan Şeker Portakalı 2018 yılı itibarı ile aynı coşku ile okunan kitaplar arasında yer almıştır.

 10. İmages Hatirlama Sureci Joe Vitale
  İmages 5cf02cf3904dc bpfull Erçin Kaya
  0

  Hatırlama süreci aslında yeni bilinen bir yöntemdir. Bu yöntem henüz olmamış olayları "hatırlama" yoluyla doğru yolu bulma, buldurma amacı taşır. Psikolojiye ilgisi olan herkesin okuması gereken enfes kitaplardan biridir. 2018 yılında en çok okunan kitap olması şaşırtıcı değil doğrusu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Erçin Kaya

İstanbul doğumludur ve istanbulda yaşamaktadır. Şu anda zorunlu haller sebebi ile plaza hayatı sürmektedir. Bir gün büyük şehirin gürültüsünden kurtulmak doğa ile iç içe yaşayabilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Tatilde Ne Okusak?

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube and Vimeo Embeds